mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będą pieniądze na drogi lokalne

Będą pieniądze na drogi lokalne

Rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie projektów związanych z budową i remontami dróg lokalnych, w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011. W ciągu najbliższych trzech lat samorządowcy otrzymają na ten cel 3 mld zł.

Będą pieniądze na drogi lokalne
W ubiegłym tygodniu Rada Ministrów podjęła decyzję o uruchomienia Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011. Program realizowany będzie od 31 października bieżącego roku do dnia 31 grudnia 2011 roku. Na jego realizację przeznaczono 3 mld zł. Dzięki temu co roku ma być modernizowanych około 2 tys. dróg lokalnych.

Głównym celem programu jest wsparcie przebudowy, budowy lub remontu kluczowych odcinków dróg gminnych i powiatowych prowadzące do zwiększenia płynności ruchu i poprawy bezpieczeństwa komunikacyjnego oraz wspieranie tworzenia powiązań sieci dróg powiatowych i gminnych z siecią dróg wojewódzkich i krajowych, prowadzące do zwiększenia dostępności lokalnych ośrodków gospodarczych.

Zgodnie z przyjętymi zasadami, dofinansowanie jednego projektu ze środków programu nie może przekroczyć kwoty 3 mln zł rocznie, a zgłaszana inwestycja musi zostać zrealizowana w roku, na który składany jest wniosek (istnieje możliwość podziału większej inwestycji na roczne etapy, jednak w tym wypadku etap musi być jednoznacznie sprecyzowany).

Tegoroczny nabór wniosków, prowadzony przez wojewodów, rozpoczął się 31 października i potrwa do 21 listopada. Następnie do 5 grudnia komisje wojewódzkie dokonają oceny wniosków zgłoszonych przez gminy i powiaty. Sam wniosek jest dosyć prosty, trzeba podać koszt całej inwestycji oraz oczekiwane dofinansowanie, określić jaka to droga i jak projekt wpłynie na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Dokument powinien także zawierać uproszczony harmonogram rzeczowo-finansowy i termin realizacji projektu.

Podobne wiadomości:

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Plan prac na drogach województwa zachodniopomorskiego

Plan prac na drogach województwa...

Polskie drogi 2015-03-31

Komentuj:

~romek 2008-11-14

Idea jest dobra czyli powstanie fudusz na drogi lokalne.Gminy występują o jego przyznanie organizujac stronę organizacyjno-techniczną przedsięwzięcia a potem realizujac inwestycję.Czy dadzą wszedzie radę ?

~osskaa 2008-11-07

Wolne Żarty - Jak Program? O czym w ogóle mowa??!!?? W Polsce jest 2489gmin. Oznacza to, że powstanie w ramach tego pseudo-programu średnio 1km drogi na Gminę.. Przecież to śmieszne jest.... SŁOŃCE PERU - MISTRZ BAJERU...

~LukasOLN 2008-11-07

Tylko przy budowie tych dróg niech biorą pod uwagę, natężenie na nich samochodów i połączenia z drogami woj. i krajowymi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.