mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będą pieniądze na odcinki S3 i S17

Będą pieniądze na odcinki S3 i S17

W latach 2010-2015 z Krajowego Funduszu Drogowego na Program Budowy Dróg Krajowych zostanie przeznaczonych ponad 82 mld zł, zamiast planowanych 78 mld zł. Dodatkowe środki pozwolą na realizacje inwestycji, które do tej pory umieszczone były na liście projektów rezerwowych. Są to odcinki dróg ekspresowych S3 pomiędzy Gorzowem a Międzyrzeczem oraz S17 na trasie Kurów-Lublin-Piaski.

Będą pieniądze na odcinki S3 i S17
Zwiększenie puli środków na budowę dróg krajowych możliwe było dzięki lepszemu wykorzystaniu funduszy z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Dodatkowa kwota w wysokości 1,2 mld euro (ok. 4,8 mld zł) pochodzi z pieniędzy zaoszczędzonych na tańszych niż początkowo zakładano przetargach kolejowych.

Pierwszym odcinkiem jest fragment drogi ekspresowej S3 pomiędzy Gorzowem a Międzyrzeczem. Trasa o długości 37 km będzie przedłużeniem istniejącego już odcinka Szczecin-Gorzów i umożliwi połączenie trasy S3 z autostradą A2. O przesunięciu tej inwestycji z listy projektów rezerwowych zdecydował zaawansowany stan prac przetargowych. Podpisanie umowy z wykonawcą przewidziane jest w I kwartale 2011 roku. Dzięki temu fragment drogi powstanie do 2014 roku. Budowa będzie kosztować 900 mln zł.

Drugim projektem jest odcinek drogi S17 Kurów-Lublin-Piaski o długości 66,8 km. Jest to fragment drogi ekspresowej, która połączy Warszawę z Lublinem i dalej z Ukrainą. Przygotowania do budowy znajdują się w zaawansowanej fazie. W grudniu 2009 roku ogłoszono przetargi na roboty budowlane, a w przygotowaniu jest zezwolenie na realizację inwestycji. Budowa tego odcinka będzie kosztować 2,8 mld zł i zakończy się w 2013 roku.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~ghiii 2011-02-15

A co z S7? Dopiero co pisali,że będą pieniądze na S3, S7 i S17. Czyżby już zapomnieli? Myślicie, że to przyjemne wlec się godzinami wylotówką z Warszawy? A co do S17 to miał powstać odcinek z Warszawy do Lublina, a nie tylko koło Lublina.

~adam 2011-01-27

jeszcze wiekszym skandalem jest nie budowanie drugiego etapu obwodnicy Ostrowa Wlkp bo pierwszy kawalek jest otwarty i nit nim nie jezdzi Poznan i Krakow to zawsze mozna ominac czescia autostrady a tiry niemusza jezdzic przez uliczki z kamienicami po bokach..cala Polska buduje S11!!!!

~astrolog 2011-01-27

Obwodnica Krakowa jest juz niemal pewna. Grabarczyk obiecal, ze ja zbuduja. Niestety, raczej chyba nie beda budowac S7, mimo, ze na kilku odcinkach wlasciwie juz zakonczyli przetargi (woj. Mazowieckie i Swietokrzyskie). Jest jednak pewna szansa. Jak zaoszczedza na przetargach, to moze i na S7 wystarczy.

~po 2011-01-26

Lubelszczyźnie się to należało. Co do obwodnicy Poznania to zgadzam się z ~Jotgie, ale mnie też szkoda odcinków s7 koło Radomia, dla których toczyły się postępowania przetargowe i jesienią wydawało się że prace ruszą w ciągu kilku tygodni.

~vobis 2011-01-26

A co z obwodnica Krakowa???? Przeciez tam miasto wydalo juz 20 mln na przygotowanie tego odcinka a pieniadze nadal na ten cel sa niepewne!! Skandal! Grabarczyk dawaj kase zlodzieju!! :D

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.