mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będa prace na trasie Ostrowiec – Ćmielów

Będa prace na trasie Ostrowiec – Ćmielów

Wkrótce ruszy rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 755 Ostrowiec Świętokrzyski – Ożarów na odcinku Ostrowiec Świetokrzyski – Ćmielów.  Droga wojewódzka nr 755 skomunikuje centrum i zachodnią część województwa świętokrzyskiego z drogą krajową nr 74 będącą wyjściem na Kraśnik i Lublin.

Będa prace na trasie Ostrowiec – Ćmielów
Firma Budromost ze Starachowic, która wygrała przetarg na wykonawcę inwestycji rozpocznie wiosną generalny remont nawierzchni drogi. Trasa DW755 zostanie także poszerzona w rejonie skrzyżowań, które wyposażone będą dodatkowo w lewoskręty. Wzdłuż drogi staną również zatoki autobusowe wraz z wiatami, chodniki z kostki brukowej, powstanie ścieżka rowerowa oraz zjazdy do posesji i przepusty drogowe. Zainstalowane zostanie też nowe oświetlenie, kanalizacja oraz przebudowane zostaną obiekty mostowe w Denkówku, Goździelinie i Bodzechowie. Firma zajmie się również montażem barier ochronnych, umocni rowy przydrożne, a dla płazów i małych zwierząt zbuduje specjalne przejścia. W sumie rozbudowany zostanie blisko 5,5 kilometrowy odcinek drogi nr 755 od węzła „Brezelia” w Ostrowcu Świętokrzyskim do Ćmielowa.

Według planów, inwestycja pn. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 755 Ostrowiec Św. - Ożarów na odcinku Ostrowiec Św. – Ćmielów - I etap" ma potrwać do końca października 2014 roku. Oprócz modernizacji tego odcinka drogi wojewódzkiej nr 755, w planach jest także budowa obwodnicy Ćmielowa oraz rozbudowa drogi w kierunku Ożarowa.

Rozbudowa drogi będzie wiązać się z utrudnieniami drogowymi. Kierowcy muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu i zamknięcie remontowanego odcinka drogi. Będą wyznaczone objazdy. 

Koszt realizacji robót budowlanych to blisko 24 mln zł. Całe przedsięwzięcie dofinansowane jest z unijnych środków.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~drogowiec 2014-02-19

Zapewnie znów zostanie odwalona prowizora,ta droga powinna zostać poszerzona do standardów europejskich tzn. do 7m czyli 2 pasy po 3,5m nie licząc poboczy aż do Ożarowa, a sam Ostrowiec winien posiadać obwodnice z każdej strony.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.