mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będą utrudnienia na "siódemce"

Będą utrudnienia na "siódemce"

W związku z realizowaną budową drogi ekspresowej S7 od Jędrzejowa do granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego od poniedziałku zmieni się organizacja ruchu na drodze krajowej nr 7.

Będą utrudnienia na
W poniedziałek (1 grudnia) wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu na 20-kilometrowym odcinku drogi krajowej nr 7 od Jędrzejowa do granicy województwa świętokrzyskiego z małopolskim. Zmiany te związane są z budową nowej drogi ekspresowej S7 na wspomnianym odcinku. Prace przy wprowadzaniu nowej organizacji ruchu już trwają.

Zmiany polegać będą na zawężeniu istniejącej drogi nr 7 do dwóch pasów ruchu. Dodatkowo, za pomocą tymczasowego oznakowania, wydzielony zostanie jeden pas ruchu dla pojazdów i maszyn budowlanych. Pas wydzielony poprzez zajęcie istniejących poboczy znajdować się będzie w przeważającej części po wschodniej stronie istniejącej drogi nr 7.

Ponadto ze względu na zmiany organizacji ruchu wprowadzone będą ograniczenia prędkości do 70 km/h, a przy wyjazdach z budowy nawet do 50 km/h. Obowiązywać będą także zakazy wyprzedzania. Taka organizacja zapewni płynny ruch po drodze nr 7 w obu kierunkach (kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym kierunku) oraz ograniczenie do minimum ruchu pojazdów budowy po drodze (specjalny pas dla maszyn). Trwa malowanie tymczasowego oznakowania poziomego. Od soboty 29 listopada ustawiane będzie oznakowanie pionowe.

Przypomnijmy, że powyższa inwestycja dotyczy wybudowania 20-kilometrowego odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej S7 z Jędrzejowa do granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego. W ramach umowy powstać mają również cztery węzły drogowe w Jędrzejowie, Łączynie, Mierzawie i Wodzisławiu oraz 4-kilometrowa obwodnica tego ostatniego miasta. Nowa droga będzie biegła w przeważającej części po śladzie już istniejącej trasy. W ramach inwestycji zaplanowano 35 obiektów inżynierskich typu mosty, wiadukty, przejścia dla pieszych i przejścia dla zwierząt oraz drogi dojazdowe zapewniające komunikację lokalną. Gotowa droga ma zostać oddana do użytku w 2017 roku.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia
Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia
Wybrano najkorzystniejsze oferty na zaprojektowanie i budowę trzech odcinków drogi ekspresowej S19 – trasy Via Carpatia. Odcinki od końca obwodnicy Kraśnika do granicy województwa lubelskiego z podkarpackim mają długość 33 km.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic