mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będą utrudnienia na "siódemce"

Będą utrudnienia na "siódemce"

W związku z realizowaną budową drogi ekspresowej S7 od Jędrzejowa do granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego od poniedziałku zmieni się organizacja ruchu na drodze krajowej nr 7.

Będą utrudnienia na
W poniedziałek (1 grudnia) wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu na 20-kilometrowym odcinku drogi krajowej nr 7 od Jędrzejowa do granicy województwa świętokrzyskiego z małopolskim. Zmiany te związane są z budową nowej drogi ekspresowej S7 na wspomnianym odcinku. Prace przy wprowadzaniu nowej organizacji ruchu już trwają.

Zmiany polegać będą na zawężeniu istniejącej drogi nr 7 do dwóch pasów ruchu. Dodatkowo, za pomocą tymczasowego oznakowania, wydzielony zostanie jeden pas ruchu dla pojazdów i maszyn budowlanych. Pas wydzielony poprzez zajęcie istniejących poboczy znajdować się będzie w przeważającej części po wschodniej stronie istniejącej drogi nr 7.

Ponadto ze względu na zmiany organizacji ruchu wprowadzone będą ograniczenia prędkości do 70 km/h, a przy wyjazdach z budowy nawet do 50 km/h. Obowiązywać będą także zakazy wyprzedzania. Taka organizacja zapewni płynny ruch po drodze nr 7 w obu kierunkach (kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym kierunku) oraz ograniczenie do minimum ruchu pojazdów budowy po drodze (specjalny pas dla maszyn). Trwa malowanie tymczasowego oznakowania poziomego. Od soboty 29 listopada ustawiane będzie oznakowanie pionowe.

Przypomnijmy, że powyższa inwestycja dotyczy wybudowania 20-kilometrowego odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej S7 z Jędrzejowa do granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego. W ramach umowy powstać mają również cztery węzły drogowe w Jędrzejowie, Łączynie, Mierzawie i Wodzisławiu oraz 4-kilometrowa obwodnica tego ostatniego miasta. Nowa droga będzie biegła w przeważającej części po śladzie już istniejącej trasy. W ramach inwestycji zaplanowano 35 obiektów inżynierskich typu mosty, wiadukty, przejścia dla pieszych i przejścia dla zwierząt oraz drogi dojazdowe zapewniające komunikację lokalną. Gotowa droga ma zostać oddana do użytku w 2017 roku.

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.