mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będą walczyć o budowę stacji przy A-2 i A-4

Będą walczyć o budowę stacji przy A-2 i A-4

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o otwarciu wstępnych ofert w przetargu na budowę Miejsc Obsługi Podróżnych na autostradach A-2 Konin – Stryków oraz A-4 Wrocław – Katowice. Przetarg zostanie rozstrzygnięty do końca II kwartału 2008 roku.

Będą walczyć o budowę stacji przy A-2 i A-4
Od zakończenia prac budowlanych na 103 km odcinku A-2 z Konina do Strykowa i na 180 km odcinku A-4 z Wrocławia do Katowic minęło już sporo czasu, jednak do tej pory kierowcy nie mogą tam zatankować, gdyż nie wybudowano jeszcze Miejsc Obsługi Podróżnych. Sytuacja ma się jednak zmienić i w ciągu 12 miesięcy mają zostać otwarte nowe stacje paliw i motele przy autostradach.

8 kwietnia bieżącego roku otwarto oferty wstępne w przetargu na dzierżawę nieruchomości przeznaczonych na Miejsca Obsługi Podróżnych kategorii II i III w ciągu autostrad A-2 i A-4. Oferty nie zawierają jeszcze szczegółów finansowych. Do przetargu przystąpiło 6 liderów konsorcjów: BP, Lotos, Łukoil, Orlen, Shell i Statoil. Rozstrzygnięcie przetargu ma nastąpić do końca II kwartału 2008 roku. Do tego czasu będą poddane analizie wstępne projekty architektoniczne oraz plan zagospodarowania terenu, wstępny harmonogram realizacji, źródła finansowania oraz program funkcjonalny.

Przy autostradach powstaną Miejsca Obsługi Podróżnych, należące do dwóch kategorii: III (stacja paliw, gastronomia i motel) oraz II (stacja paliw i gastronomia). Na autostradzie A-2 znajdą się dwa zespoły MOPów (MOP II Łęka i MOP III Police oraz MOP II Chrząstów i MOP III Chrząstów), natomiast na A-4 trzy zespoły MOPów (MOP III Oleśnica, MOP II Witowice, MOP II Rachowice, MOP II Kozłów; MOP III Młyński Staw, MOP II Rzędziwojowice, MOP III Wirek, MOP II Halemba oraz MOP III Wysoka i MOP II Góra Św. Anny). Jedno konsorcjum może wygrać jeden zespół MOPów na każdej z autostrad.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~Misiek 2008-04-15

Dokładnie autogril ma rewelacyjne obiekty. Aż zdziwiłem się że są ich pierwsze stacje u nas. Oby pojawiło się więcej

~as 2008-04-10

W mojej okolicy stanął niedawno rosyjski Łukoil. Stacja całkiem schludna, ale przede wszsytkim ceny benzyny bardzo zachęcające, bliższe tym z hipermarketów niż Orlena, czy Shela.

~qaz 2008-04-10

Ok dzięki za info. Przejadę się tam z ciekawości. Dalej żyję nadzieją , że i na A2 i A4 pojawią się włoskie obiekty. Zwłaszcza na A4 będą dobrze komponowały się z niestandardowymi przecież mostami i wiaduktami świadczącymi o tym, że pewne nowoczesna projekty mogą być realizowane w Polsce.

~Swider 2008-04-10

Jeden Autogrill na pewno jest też na "jedynce" przed samym Cieszynem

~Krk 2008-04-10

W Polsce jest juz Auto grill :) Przyznam ze maja ladne obiekty i dobre jedzenie. jeden jest na S1. Nie pamietam dokladnie gdzie to bylo ale chyba okolice Pszczyny ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.