mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będzie bezpieczniej na DK 43 na Śląsku

Będzie bezpieczniej na DK 43 na Śląsku

Śląski odcinek drogi krajowej nr 43 zostanie przebudowany. W miejscowościach Opatów i Waleńczów (woj. śląskie) powstaną m.in.: ciągi pieszo-rowerowe, wydzielone pasy do skrętu w lewo, zostanie wzmocniona konstrukcja jezdni. Przebudowę DK 43 w Opatowie i Waleńczowie katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozpocznie  w tym roku. Prace potrwają sześć miesięcy.

Będzie bezpieczniej na DK 43 na Śląsku
Przebudowa obejmie prawie 1,4 km drogi w Opatowie i 2,2 km w Waleńczowie. W Opatowie szosa zostanie zwężona, a to miejsce Zajmie ciąg pieszo-rowerowy. W rejonie skrzyżowania powstaną pas do skrętu w lewo oraz wysepki - zapobiegnie to próbom wyprzedzania w tym miejscu. Zaprojektowano także sygnalizację świetlną na przejściu dla pieszych.

Również w Waleńczowie droga będzie zwężona; tu także pojawią się wysepki i pasy do skrętu w lewo na skrzyżowaniach. Tam, gdzie wystarczyło miejsca, zaprojektowano niezależne ciągi pieszo-rowerowe. Dodatkowo na znacznym odcinku oba pasy ruchu zostaną rozdzielone brukiem, który stanowić będzie azyl dla skręcających w lewo, na posesje. Dzięki temu pojazdy nie będą blokowały przejazdu a jednocześnie uniemożliwione zostanie wyprzedzanie w miejscu do tego nieprzeznaczonym.

Droga krajowa nr 43 - droga krajowa przebiegająca przez województwa: łódzkie, opolskie i śląskie o długości 75,5 km. Łączy Wieluń z Częstochową. Droga ma wspólny odcinek z drogą nr 42 pomiędzy Rudnikami a Jaworznem o długości ok. 4 km oraz krótki wspólny odcinek z drogą nr 46 w Częstochowie.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport