Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będzie bezpieczniej na czwórce w Nagawczynie

Będzie bezpieczniej na czwórce w Nagawczynie

Drogowcy planują ogłosić przetarg na budowę ronda na krajowej czwórce oraz zainstalowanie sygnalizacji świetlnej wzbudzanej na istniejącym przejściu dla pieszych w miejscowości Nagawczyna. Inwestycja jest odzewem na postulaty mieszkańców oraz władz samorządowych.

Będzie bezpieczniej na czwórce w Nagawczynie
Mieszkańcy Nagawczyny wielokrotnie zwracali się do Oddziału GDDKiA w Rzeszowie z wnioskiem o budowę ronda oraz podziemnego przejścia dla pieszych. Oba postulaty stały się elementami porozumienia zawartego we wrześniu 2011r. pomiędzy GDDKiA a Gminą Dębica. Celem porozumienia była poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz dostępność terenu Gminy Dębica do DK4.

W kwietniu 2014r. GDDKiA uzyskała decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) na rozbudowę skrzyżowania DK4 z DW985 i nowy odcinek drogi gminnej w Nagawczynie. Stanowi ona ostatni element procesu przygotowania inwestycji. - Dzięki zapewnieniu przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju finansowania dla tego zadania, szacujemy, iż ogłoszenie przetargu możliwe będzie jeszcze w tym miesiącu - zaznaczają drogowcy.

Rondo zlokalizowane będzie na terenie powiatu dębickiego, na końcowym odcinku tzw. „obwodnicy Dębicy”. Obejmie rozbudowę skrzyżowania DK4 z wlotem DW985 i nowym odcinkiem drogi gminnej w m. Nagawczyna. Skrzyżowanie będzie jednopoziomowe z rondem turbinowym (czterowlotowym) i oświetleniem. W ramach inwestycji wykonane zostaną także chodniki o łącznej dł. ok. 400m.

W miesiącu maju br. planowana jest także instalacja sygnalizacji świetlnej wzbudzanej na istniejącym przejściu dla pieszych w Nagawczynie. Mieszkańcy oczekiwali budowy podziemnego przejścia dla pieszych jednak z uwagi na dużą kumulację środków finansowych potrzebnych do zrealizowania obu inwestycji (rondo + przejście podziemne), wspólnie z samorządem i komitetem protestacyjnym podjęta została decyzja, by w pierwszej kolejności zrealizować budowę ronda oraz ustawić sygnalizację świetlną.

Wobec powyższych ustaleń Komitet Protestacyjny z Nagawczyny odstąpił od zapowiadanej na 14 maja br. akcji protestacyjnej na DK4, a tym samym blokowania ruchu na krajowej „czwórce”.

 

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj