mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będzie budowana S7 w Krakowie

Będzie budowana S7 w Krakowie

To bardzo dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców Krakowa. Tzw. wschodnia obwodnica Krakowa lub „Trasa Nowohucka” czyli droga ekspresowa S7 od ul. Christo Botewa do ul. Igołomskiej znalazła się w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 – 2015. Dzięki temu możliwe będzie ogłoszenie przetargu w tym roku, a budowa może ruszyć w przyszłym roku.

Będzie budowana S7  w Krakowie
O wpisaniu tego odcinka drogi ekspresowej S7 do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 – 2015 zadecydowała Rada Ministrów na wniosek Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomira Nowaka.

Inwestycja posiada już ostateczną decyzję o ZRID ( zgoda na realizację inwestycji drogowej). Przyznanie środków finansowych umożliwi przygotowanie procedury zmierzającej do wyłonienia wykonawcy.

Długość odcinka wynosi 4,5 km od węzła Rybitwy do węzła Igołomska. W ramach inwestycji powstanie most na Wiśle o długości ok. 0,7 km a także 12 innych mostów i wiaduktów.

Po ukończeniu inwestycji kierowcy zjeżdżający z autostrady A4 na węźle Bieżanów nie będą musieli wjeżdżać w miasto ul. Christo Botewa tylko pojadą dalej. W tej chwili nie mają takiego wyboru.
Tematy w artykule: drogi ekspresowe

Podobne wiadomości:

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Polskie projekty drogowe jako pierwsze z dofinansowaniem UE

Polskie projekty drogowe jako pierwsze z...

Polskie drogi 2016-03-17

Komentuj:

~warszawiak 2013-06-17

@astrolog: I tu się z Tobą zgadzam, od razu należałoby wyprowadzić ruch z co najmniej obwodnicą Słomnik, a nalepiej i Miechowa. Nawet jak S7 dociągną do Igołomskiej, to co dalej? Powrót do starej 7-ki i koszmarny wyjazd przez Węgrzce i Michałowice, o Słomnikach nie wspominając. Zobacz moją odpowiedź dla Ciebie w artykule: "Ruszył przetarg na S7 Nidzica - Napierki" z dnia 10.06.2013 r. S7 od razu należałoby budować z Krakowa co najmniej za Słomniki nawet kosztem innych odcinków w polu.

~astrolog 2013-06-13

To wazny i cenny krok, ale tak naprawde sens bedzie miala cala impreza, gdy zostanie wykonana cala wschodnia obwodnica, wraz z obwodnica Slomnik, gdzie sa mega korki. No i od Slomnikow wlasnie najgorzej sie jedzie do samego Krakowa (i przez Krakow), gdzie masa ludzi jadacych tranzytem wpada w miasto, bo przeciez nie beda jechac na Nowa Hute, zeby ominac Krakow, ale pojada albo Aleja Trzech Wieszczow, albo Opolska do Balic i na obwodnice. Ale to i tak jest grzezniecie w miejskich korkach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.