mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będzie budowana S7 w Krakowie

Będzie budowana S7 w Krakowie

To bardzo dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców Krakowa. Tzw. wschodnia obwodnica Krakowa lub „Trasa Nowohucka” czyli droga ekspresowa S7 od ul. Christo Botewa do ul. Igołomskiej znalazła się w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 – 2015. Dzięki temu możliwe będzie ogłoszenie przetargu w tym roku, a budowa może ruszyć w przyszłym roku.

Będzie budowana S7  w Krakowie
O wpisaniu tego odcinka drogi ekspresowej S7 do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 – 2015 zadecydowała Rada Ministrów na wniosek Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomira Nowaka.

Inwestycja posiada już ostateczną decyzję o ZRID ( zgoda na realizację inwestycji drogowej). Przyznanie środków finansowych umożliwi przygotowanie procedury zmierzającej do wyłonienia wykonawcy.

Długość odcinka wynosi 4,5 km od węzła Rybitwy do węzła Igołomska. W ramach inwestycji powstanie most na Wiśle o długości ok. 0,7 km a także 12 innych mostów i wiaduktów.

Po ukończeniu inwestycji kierowcy zjeżdżający z autostrady A4 na węźle Bieżanów nie będą musieli wjeżdżać w miasto ul. Christo Botewa tylko pojadą dalej. W tej chwili nie mają takiego wyboru.
Tematy w artykule: drogi ekspresowe

Podobne wiadomości:

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~warszawiak 2013-06-17

@astrolog: I tu się z Tobą zgadzam, od razu należałoby wyprowadzić ruch z co najmniej obwodnicą Słomnik, a nalepiej i Miechowa. Nawet jak S7 dociągną do Igołomskiej, to co dalej? Powrót do starej 7-ki i koszmarny wyjazd przez Węgrzce i Michałowice, o Słomnikach nie wspominając. Zobacz moją odpowiedź dla Ciebie w artykule: "Ruszył przetarg na S7 Nidzica - Napierki" z dnia 10.06.2013 r. S7 od razu należałoby budować z Krakowa co najmniej za Słomniki nawet kosztem innych odcinków w polu.

~astrolog 2013-06-13

To wazny i cenny krok, ale tak naprawde sens bedzie miala cala impreza, gdy zostanie wykonana cala wschodnia obwodnica, wraz z obwodnica Slomnik, gdzie sa mega korki. No i od Slomnikow wlasnie najgorzej sie jedzie do samego Krakowa (i przez Krakow), gdzie masa ludzi jadacych tranzytem wpada w miasto, bo przeciez nie beda jechac na Nowa Hute, zeby ominac Krakow, ale pojada albo Aleja Trzech Wieszczow, albo Opolska do Balic i na obwodnice. Ale to i tak jest grzezniecie w miejskich korkach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.