mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będzie ciszej na trasie pomiędzy Rzeszowem i Trzcianą

Będzie ciszej na trasie pomiędzy Rzeszowem i Trzcianą

Powstanie ponad 7 km ekranów akustycznych przy drodze krajowej nr 4 pomiędzy Rzeszowem i Trzcianą. Inwestycja o wartości 15 mln zł netto zmniejszy wpływ hałasu komunikacyjnego na środowisko naturalne oraz znacząco poprawi komfort życia i pracy właścicieli posesji w Trzcianie i Świlczy. Wykonawca prac jest Skanska. Prace budowlane zakończą się w styczniu 2014 roku.

Będzie ciszej na trasie pomiędzy Rzeszowem i Trzcianą
- Powierzona do realizacji naszej firmie inwestycja obejmuje ustawienie 50 fragmentów ekranów akustycznych w miejscowościach Trzciana i Świlcza, o łącznej długości 7,36 km – mówi Mirosław Gucwa, Menadżer Projektów, Skanska. - Ekrany ustawimy w pobliżu zabudowań – w bezpośrednim sąsiedztwie budynków mieszkalnych zastosujemy ekrany przezroczyste z płyt typu „Plexiglas SoundStop” o grubości 20 mm. Takie rozwiązanie zapewni naturalne oświetlenie dla posesji oraz odpowiednią widoczność dla pojazdów włączających się do ruchu z wjazdów podporządkowanych. Na pozostałych odcinkach zastosujemy panele typu „zielona ściana” – dodaje M. Gucwa ze Skanska.

W ramach inwestycji wykonane zostaną wjazdy bramowe i furtki ułatwiające komunikację właścicielom posesji. Zakres prac obejmuje również przebudowę sieci telekomunikacyjnej i energetycznej.

Komentuj:

~kocur 2013-01-16

precz z ekranami! dużo kosztują, mało pomagają. co gorsza - kto będzie płacił za konserwację? i najgorsze - wizualnie jest to horror rodem z trzeciego świata! precz!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.