mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będzie druga jezdnia na Skłodowskiej-Curie w Toruniu

Będzie druga jezdnia na Skłodowskiej-Curie w Toruniu

Trwa kolejny etap przebudowy jednej z najbardziej uczęszczanych tras w Toruniu - ulicy M. Skłodowskiej-Curie. Tym razem drogowcy wzięli na cel odcinek od węzła Chrzanowskiego do ul. Równinnej. Kompleksowa przebudowa potrwa do jesieni 2012 roku.

Będzie druga jezdnia na Skłodowskiej-Curie w Toruniu
W ramach zadania przebudowana zostanie północna jezdnia M. Skłodowskiej-Curie i dobudowana druga jezdnia po stronie południowej. Powstaną chodniki i ścieżka rowerowa. Planowana jest również przebudowa skrzyżowania z ul. Równinną. Przebudowane zostaną także skrzyżowania z ul. Bukową, Klonową, Wierzbową i Palmową.

Inwestycja ma olbrzymie znaczenie dla mapy komunikacyjnej Torunia.  Przebudowana ulica będzie stanowiła połączenie wschodniej części miasta z częścią północną. Zwiększy się jej przepustowość, co wpłynie na znaczną poprawę komfortu i bezpieczeństwa kierowców. Na czas budowy mostu drogowego będzie stanowić alternatywę dla Szosy Lubickiej.

Co ważne, Miejski Zarząd Dróg i wykonawca nie przewidują większych utrudnień w ruchu, gdyż najpierw  będzie dobudowana druga jezdnia. Gdy przyjdzie czas na remont starej, ruch zostanie przeniesiony na nowo powstałą.

Wykonawcą prac o wartości 34,6 mln zł jest firma SKANSKA S.A. SKANSKA ma 18 miesięcy na wykonanie przebudowy.

W roku 2011 prace prowadzone będą przy jezdni południowej. Do końca maja rozebrane zostaną budynki, a do września prowadzone będą prace branży sanitarnej (kanalizacja deszczowa, przebudowa wodociągu) po południowej jezdni ul. Skłodowskiej – Curie oraz w ul. Bukowej i Równinnej. Od maja do września trwać będą roboty rozbiórkowe, powstanie nowa pętla tramwajowa i przebudowane zostanie torowisko. Od czerwca do września zaś likwidowane będą wszelkie kolizje z istniejącą infrastrukturą techniczną, zamontowane oświetlenie uliczne, teletechnika i sygnalizacja świetlna. Od sierpnia do października kładziona będzie nowa nawierzchnia jezdni.

W roku 2012 roboty obejmą jezdnię północną. Położona zostanie kanalizacja deszczowa, zlikwidowane kolizje z istniejącą infrastrukturą techniczną, zamontowana sygnalizacja świetlna i położona nawierzchnia. Roboty wykończeniowe, takie jak oznakowanie czy nasadzenia Zieleni, powinny się zakończyć jesienią.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w kujawsko-pomorskim

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w...

Polskie drogi 2015-08-21

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~andy 2011-06-25

Widać, ze ktoś zamieścił dyżurne zdjęcie z Torunia. Widnieje na nim bowiem skrzyżowanie ul. Broniewskiego z ulicą Reja, które sytuuje się po drugiej stronie miasta względem ul. Skłodowskiej-Curii. Na zdjęciu widać zresztą oznaczenie drogi 80, którą z centrum jedzie się w stronę Bydgoszcz. Ul. Skłodowskiej-Curii pojedziemy z centrum dokładnie w drugą stronę. Poza tym na ul. Broniewskiego można już dostrzec drugi pas, byłby więc już trzecim:-) Ciekaw jestem ile takich zdjęć odsyłających do tekstu już wcześniej potraktowałem jako rzeczywiste;-)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.