mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będzie druga jezdnia na Skłodowskiej-Curie w Toruniu

Będzie druga jezdnia na Skłodowskiej-Curie w Toruniu

Trwa kolejny etap przebudowy jednej z najbardziej uczęszczanych tras w Toruniu - ulicy M. Skłodowskiej-Curie. Tym razem drogowcy wzięli na cel odcinek od węzła Chrzanowskiego do ul. Równinnej. Kompleksowa przebudowa potrwa do jesieni 2012 roku.

Będzie druga jezdnia na Skłodowskiej-Curie w Toruniu
W ramach zadania przebudowana zostanie północna jezdnia M. Skłodowskiej-Curie i dobudowana druga jezdnia po stronie południowej. Powstaną chodniki i ścieżka rowerowa. Planowana jest również przebudowa skrzyżowania z ul. Równinną. Przebudowane zostaną także skrzyżowania z ul. Bukową, Klonową, Wierzbową i Palmową.

Inwestycja ma olbrzymie znaczenie dla mapy komunikacyjnej Torunia.  Przebudowana ulica będzie stanowiła połączenie wschodniej części miasta z częścią północną. Zwiększy się jej przepustowość, co wpłynie na znaczną poprawę komfortu i bezpieczeństwa kierowców. Na czas budowy mostu drogowego będzie stanowić alternatywę dla Szosy Lubickiej.

Co ważne, Miejski Zarząd Dróg i wykonawca nie przewidują większych utrudnień w ruchu, gdyż najpierw  będzie dobudowana druga jezdnia. Gdy przyjdzie czas na remont starej, ruch zostanie przeniesiony na nowo powstałą.

Wykonawcą prac o wartości 34,6 mln zł jest firma SKANSKA S.A. SKANSKA ma 18 miesięcy na wykonanie przebudowy.

W roku 2011 prace prowadzone będą przy jezdni południowej. Do końca maja rozebrane zostaną budynki, a do września prowadzone będą prace branży sanitarnej (kanalizacja deszczowa, przebudowa wodociągu) po południowej jezdni ul. Skłodowskiej – Curie oraz w ul. Bukowej i Równinnej. Od maja do września trwać będą roboty rozbiórkowe, powstanie nowa pętla tramwajowa i przebudowane zostanie torowisko. Od czerwca do września zaś likwidowane będą wszelkie kolizje z istniejącą infrastrukturą techniczną, zamontowane oświetlenie uliczne, teletechnika i sygnalizacja świetlna. Od sierpnia do października kładziona będzie nowa nawierzchnia jezdni.

W roku 2012 roboty obejmą jezdnię północną. Położona zostanie kanalizacja deszczowa, zlikwidowane kolizje z istniejącą infrastrukturą techniczną, zamontowana sygnalizacja świetlna i położona nawierzchnia. Roboty wykończeniowe, takie jak oznakowanie czy nasadzenia Zieleni, powinny się zakończyć jesienią.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Komentuj:

~andy 2011-06-25

Widać, ze ktoś zamieścił dyżurne zdjęcie z Torunia. Widnieje na nim bowiem skrzyżowanie ul. Broniewskiego z ulicą Reja, które sytuuje się po drugiej stronie miasta względem ul. Skłodowskiej-Curii. Na zdjęciu widać zresztą oznaczenie drogi 80, którą z centrum jedzie się w stronę Bydgoszcz. Ul. Skłodowskiej-Curii pojedziemy z centrum dokładnie w drugą stronę. Poza tym na ul. Broniewskiego można już dostrzec drugi pas, byłby więc już trzecim:-) Ciekaw jestem ile takich zdjęć odsyłających do tekstu już wcześniej potraktowałem jako rzeczywiste;-)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic