mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będzie lepiej na świętokrzyskich krajówkach

Będzie lepiej na świętokrzyskich krajówkach

Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zakończył tegoroczne prace związane z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego. W sumie na tego typu dziania wydanych zostało ponad 1,6 miliona złotych. W ramach prowadzonych działań GDDKiA zadbała o uspokojenie ruchu w Stopnicy na drodze krajowej nr 73. Natomiast w Sandomierzu powstała nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu drogi 77.

Będzie lepiej na świętokrzyskich krajówkach
W listopadzie zakończyły się prace przy zmianie organizacji ruchu w miejscowości Stopnica przy drodze krajowej nr 73 Kielce- Busko- Tarnów. Na blisko 3-kilometrowym odcinku wprowadzono rozwiązania zmuszające kierowców do zdjęcia nogi z gazu i zapewniające bezpieczeństwo pieszym. Wydzielono między innymi środowy pas jezdni z kostki brukowej, co uniemożliwia wyprzedzanie. Na skrzyżowaniach zostały wydzielone lewoskręty, a na przejściach dla pieszych azyle. Cały odcinek zyskał nowe aktywne oznakowanie.

Zakończona została także budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 77 w Sandomierzu z ulicami Sucharzewską i Różaną. Światła pomogą kierowcom z ulic podporządkowanych włączyć się do ruchu, a także zwiększą bezpieczeństwo pieszych i usprawnią ruch lokalny.

Warto przypomnieć, że w pierwszej połowie roku zakończyła się przebudowa skrzyżowania w Krynkach na drodze nr 9. Na skrzyżowaniu wydzielono między innymi pasy dla skręcających w lewo.

Dokończona została także budowa chodnika w Miłkowie wzdłuż drogi krajowej nr 9. Nowy chodnik ma długość ponad 3 kilometrów. Ponadto przygotowano dokumentację niezbędną do budowy 8 kolejnych chodników.

W roku 2011 oddano do użytku 17 km drogi ekspresowej S7 Skarżysko -Występa, kolejnych 7 km drogi S74 od Kielc do Cedzyny planowanych jest do oddania do końca roku. Budowana jest kielecka obwodnica o długości 23 km i północna obwodnica Jędrzejowa o długości 8 km. W roku bieżących wyremontowana została nawierzchnia na odcinkach dróg o łącznej długości 25 km i na trzech mostach.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Kilka dni temu uruchomiono pierwszy wirtualny garaż dla posiadaczy motocykli i samochodów. Serwis iMoto skupia w jednym miejscu wszystkie informacje i usługi związanie z utrzymaniem i serwisowaniem pojazdu, a także zapewnia przydatne porady i rozrywkę fanom motoryzacji w bardzo przystępny sposób.