mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będzie lepiej na świętokrzyskich krajówkach

Będzie lepiej na świętokrzyskich krajówkach

Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zakończył tegoroczne prace związane z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego. W sumie na tego typu dziania wydanych zostało ponad 1,6 miliona złotych. W ramach prowadzonych działań GDDKiA zadbała o uspokojenie ruchu w Stopnicy na drodze krajowej nr 73. Natomiast w Sandomierzu powstała nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu drogi 77.

Będzie lepiej na świętokrzyskich krajówkach
W listopadzie zakończyły się prace przy zmianie organizacji ruchu w miejscowości Stopnica przy drodze krajowej nr 73 Kielce- Busko- Tarnów. Na blisko 3-kilometrowym odcinku wprowadzono rozwiązania zmuszające kierowców do zdjęcia nogi z gazu i zapewniające bezpieczeństwo pieszym. Wydzielono między innymi środowy pas jezdni z kostki brukowej, co uniemożliwia wyprzedzanie. Na skrzyżowaniach zostały wydzielone lewoskręty, a na przejściach dla pieszych azyle. Cały odcinek zyskał nowe aktywne oznakowanie.

Zakończona została także budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 77 w Sandomierzu z ulicami Sucharzewską i Różaną. Światła pomogą kierowcom z ulic podporządkowanych włączyć się do ruchu, a także zwiększą bezpieczeństwo pieszych i usprawnią ruch lokalny.

Warto przypomnieć, że w pierwszej połowie roku zakończyła się przebudowa skrzyżowania w Krynkach na drodze nr 9. Na skrzyżowaniu wydzielono między innymi pasy dla skręcających w lewo.

Dokończona została także budowa chodnika w Miłkowie wzdłuż drogi krajowej nr 9. Nowy chodnik ma długość ponad 3 kilometrów. Ponadto przygotowano dokumentację niezbędną do budowy 8 kolejnych chodników.

W roku 2011 oddano do użytku 17 km drogi ekspresowej S7 Skarżysko -Występa, kolejnych 7 km drogi S74 od Kielc do Cedzyny planowanych jest do oddania do końca roku. Budowana jest kielecka obwodnica o długości 23 km i północna obwodnica Jędrzejowa o długości 8 km. W roku bieżących wyremontowana została nawierzchnia na odcinkach dróg o łącznej długości 25 km i na trzech mostach.

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Continental opracował nowy wyświetlacz HUD
Continental opracował nowy wyświetlacz HUD
Firma Continental kojarzona dotąd głównie z produkcji ogumienia rozpoczyna seryjną produkcję wyświetlaczy typu HUD przeznaczonych dla samochodów ze stromo nachyloną przednią szybą. Rozwiązanie trafi do nowych modeli Mazdy.