mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będzie nowa droga między Drezdenkiem a Starymi Balicami

Będzie nowa droga między Drezdenkiem a Starymi Balicami

Projekt przebudowy drogi wojewódzkiej nr 174 na odcinku Drezdenko – Stare Balice otrzyma dofinansowanie z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Dofinansowanie wyniesie ponad 3,5 mln zł.

Będzie nowa droga między Drezdenkiem a Starymi Balicami
Droga wojewódzka nr 174 leży w północnej części województwa lubuskiego. Łączy miejscowość Drezdenko z m. Krzyż Wielkopolski, który jest ważnym węzłem kolejowym w Polsce. W mieście tym krzyżują się dwie ważne w kraju linie kolejowe: linia kolejowa nr 351 łącząca Szczecin z Poznaniem oraz niezelektryfikowana linia kolejowa nr 203 (dawniej Pruska Kolej Wschodnia) łącząca Tczew ze stacją graniczną Küstrin Kietz w Niemczech.

Zakres inwestycji obejmuje: - rozbiórkę istniejącej nawierzchni, - wzmocnienie podłoża gruntowego poprzez wykonanie kolumn betonowo-żwirowych wraz z materacem tłuczniowym, - wykonanie nowej podbudowy oraz nawierzchni bitumicznej, - wykonanie nowych poboczy gruntowych ulepszonych, - przebudowę skrzyżowania z drogą woj. nr 160 w m. Drezdenko, - przebudowę istniejącego przepustu, - regulację i oczyszczenie istniejących rowów przydrożnych, - wykonanie umocnionych zjazdów do posesji i na pola - w miejscach istniejących zjazdów, - wykonanie nowego oznakowania pionowego i poziomego - likwidacja kolizji, które wystąpią w związku z planowanymi robotami.

Podobne wiadomości:

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do wakacji

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do...

Polskie drogi 2016-04-20

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

~Kris 2010-12-24

Starymi Bielicami a nie Balicami...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.