mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będzie nowa droga między Drezdenkiem a Starymi Balicami

Będzie nowa droga między Drezdenkiem a Starymi Balicami

Projekt przebudowy drogi wojewódzkiej nr 174 na odcinku Drezdenko – Stare Balice otrzyma dofinansowanie z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Dofinansowanie wyniesie ponad 3,5 mln zł.

Będzie nowa droga między Drezdenkiem a Starymi Balicami
Droga wojewódzka nr 174 leży w północnej części województwa lubuskiego. Łączy miejscowość Drezdenko z m. Krzyż Wielkopolski, który jest ważnym węzłem kolejowym w Polsce. W mieście tym krzyżują się dwie ważne w kraju linie kolejowe: linia kolejowa nr 351 łącząca Szczecin z Poznaniem oraz niezelektryfikowana linia kolejowa nr 203 (dawniej Pruska Kolej Wschodnia) łącząca Tczew ze stacją graniczną Küstrin Kietz w Niemczech.

Zakres inwestycji obejmuje: - rozbiórkę istniejącej nawierzchni, - wzmocnienie podłoża gruntowego poprzez wykonanie kolumn betonowo-żwirowych wraz z materacem tłuczniowym, - wykonanie nowej podbudowy oraz nawierzchni bitumicznej, - wykonanie nowych poboczy gruntowych ulepszonych, - przebudowę skrzyżowania z drogą woj. nr 160 w m. Drezdenko, - przebudowę istniejącego przepustu, - regulację i oczyszczenie istniejących rowów przydrożnych, - wykonanie umocnionych zjazdów do posesji i na pola - w miejscach istniejących zjazdów, - wykonanie nowego oznakowania pionowego i poziomego - likwidacja kolizji, które wystąpią w związku z planowanymi robotami.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~Kris 2010-12-24

Starymi Bielicami a nie Balicami...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Mazda 6 w Los Angeles
Nowa Mazda 6 w Los Angeles
Na salonie samochodowym w Los Angeles zadebiutowała nowa odsłona Mazdy 6. Japoński sedan przeszedł mocną metamorfozę na zewnątrz i w środku. Sprawdzamy, co się zmieniło.