mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będzie nowy most na DW 481 w Łódzkiem

Będzie nowy most na DW 481 w Łódzkiem

Rozpoczyna się inwestycja w Rychłocicach, w ramach rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 481. Inwestycja obejmuje również rozbiórkę i budowę mostu przez rzekę Wartę.

Będzie nowy most na DW 481 w Łódzkiem
Wykonawcą jest konsorcjum firm BergerBau Polska i Bergerbau GmbH. Koszt robót to 14,72 mln zł, a termin zakończenia prac planowany jest do koniec sierpnia 2014 r.  

Inwestycja zakłada rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 481 (w sumie ok 1,35 km), rozbiórkę istniejącego mostu przez rzekę Wartę, budowę mostu przez rzekę Wartę, budowę tymczasowego mostu objazdowego wraz z dojazdami pełniącego funkcję drogi wojewódzkiej nr 481 na czas budowy stałego mostu, rozbudowę i przebudowę skrzyżowań, budowę i rozbudowę chodników, budowę zatok autobusowych wraz z peronami, budowę i przebudowę zjazdów, rozbudowę systemu odwodnienia: budowę rowów krytych wraz z urządzeniami odprowadzającymi wody opadowe, przebudowę rowów otwartych, budowę i przebudowę przepustów pod zjazdami, budowę kanalizacji deszczowej, rozbiórkę i budowę przepustów pod koroną drogi, przebudowę sieci teletechnicznej oraz montaż rur osłonowych na przewodach sieci teletechnicznej, przebudowę sieci elektroenergetycznej oraz montaż rur osłonowych na przewodach sieci elektroenergetycznej, budowę oświetlenia,budowę muru oporowegoprzebudowa istniejącej jezdni remont rowów drogowych

Parametry nowego mostu:

- klasa obciążenia „A” – 50 ton,

- trójprzęsłowy żelbetowy, sprężony,

- 94, 5 m długości,

- 13,7 m szerokości.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.