mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będzie nowy most na Odrze

Będzie nowy most na Odrze

Podpisano porozumienie dotyczące budowy nowego mostu na Odrze między Brzegiem Dolnym i Głoską. Koszt inwestycji szacowany jest na około 60 mln zł.

Porozumienie podpisał marszałek województwa dolnośląskiego z burmistrzem Brzegu Dolnego i wójtem Miękini. Strony porozumienia zobowiązały się partycypować w kosztach inwestycji i wspólnie prowadzić sprawy związane z wykupem gruntów oraz z opracowaniem dokumentacji.

Zgodnie z porozumieniem Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przeznaczy na budowę mostu 9 mln złotych, drugie tyle przekażą gminy. Koszt budowy mostu między Brzegiem Dolnym a Głoską oraz dróg dojazdowych oszacowano na 60 mln złotych. Samorząd województwa złoży wniosek o dofinansowanie tej inwestycji z funduszy unijnych.

Most, którego budowa ma zakończyć się najpóźniej w 2013 roku, usprawni znacząco komunikację na Dolnym Śląsku między powiatem wołowskim i średzkim.

Przeczytaj koniecznie:

Dolnośląska A4 - II etap zakończony (2005-12-15)

Wielkie inwestycje we Wrocławiu (2005-11-10)

S-8 wrocławska wylotówka (2005-09-06)

Tematy w artykule: obiekty inzynieryjne dolnoslaskie

Podobne wiadomości:

Dolnośląska A4 - II etap zakończony

Dolnośląska A4 - II etap zakończony

Polskie drogi 2005-12-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic