mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będzie nowy most na Widawce

Będzie nowy most na Widawce

55,6 metrów długości, prawie 12,7 szerokości i nośność do 50 ton - takie parametry będzie miał nowy, dwuprzęsłowy most na rzecze Widawce w miejscowości Klęcz (woj. łódzkie). Podpisana już została umowa z wykonawcą nowego obiektu.

Będzie nowy most na Widawce
Pierwsze prace przygotowawcze ruszą jeszcze w tym roku. Roboty prowadzić będzie konsorcjum - Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych z Bełchatowa i firma INTERCOR z Zawiercia.  Koszt zadania to 11, 67 mln zł.

Obecnie kierowcy i mieszkańcy gminy korzystają ze starego obiektu (w ciągu drogi wojewódzkiej nr 480), którego stan techniczny od dłuższego czasu nie pozwala na przejazd pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 15 ton. W związku z tym ruch pojazdów ciężkich odbywa się objazdami przez Wieluń, Szczerców i Łask. Nowy obiekt poprawi więc zdecydowanie dostępność komunikacyjną gminy, zwłaszcza z powiatem bełchatowskim.

Podobne wiadomości:

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport