mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będzie nowy most na Widawce

Będzie nowy most na Widawce

55,6 metrów długości, prawie 12,7 szerokości i nośność do 50 ton - takie parametry będzie miał nowy, dwuprzęsłowy most na rzecze Widawce w miejscowości Klęcz (woj. łódzkie). Podpisana już została umowa z wykonawcą nowego obiektu.

Będzie nowy most na Widawce
Pierwsze prace przygotowawcze ruszą jeszcze w tym roku. Roboty prowadzić będzie konsorcjum - Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych z Bełchatowa i firma INTERCOR z Zawiercia.  Koszt zadania to 11, 67 mln zł.

Obecnie kierowcy i mieszkańcy gminy korzystają ze starego obiektu (w ciągu drogi wojewódzkiej nr 480), którego stan techniczny od dłuższego czasu nie pozwala na przejazd pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 15 ton. W związku z tym ruch pojazdów ciężkich odbywa się objazdami przez Wieluń, Szczerców i Łask. Nowy obiekt poprawi więc zdecydowanie dostępność komunikacyjną gminy, zwłaszcza z powiatem bełchatowskim.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.