mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będzie nowy most na Widawce

Będzie nowy most na Widawce

55,6 metrów długości, prawie 12,7 szerokości i nośność do 50 ton - takie parametry będzie miał nowy, dwuprzęsłowy most na rzecze Widawce w miejscowości Klęcz (woj. łódzkie). Podpisana już została umowa z wykonawcą nowego obiektu.

Będzie nowy most na Widawce
Pierwsze prace przygotowawcze ruszą jeszcze w tym roku. Roboty prowadzić będzie konsorcjum - Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych z Bełchatowa i firma INTERCOR z Zawiercia.  Koszt zadania to 11, 67 mln zł.

Obecnie kierowcy i mieszkańcy gminy korzystają ze starego obiektu (w ciągu drogi wojewódzkiej nr 480), którego stan techniczny od dłuższego czasu nie pozwala na przejazd pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 15 ton. W związku z tym ruch pojazdów ciężkich odbywa się objazdami przez Wieluń, Szczerców i Łask. Nowy obiekt poprawi więc zdecydowanie dostępność komunikacyjną gminy, zwłaszcza z powiatem bełchatowskim.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja jest kolejnym państwem na mapie, które zamierza naliczać punkty karne kierowcom z innych państw. W przypadku przekroczenia dozwolonego limitu trzeba się będzie liczyć z konsekwencjami.