Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będzie nowy most w Sandomierzu

Będzie nowy most w Sandomierzu

Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na budowę nowego mostu przez Wisłę w Sandomierzu. Obiekt znajdzie się w ciągu drogi krajowej nr 77. Obiekt zostanie zbudowany w systemie „Zaprojektuj i zbuduj”.

Będzie nowy most w Sandomierzu
Budowa nowego mostu przez Wisłę w Sandomierzu będzie pierwszą świętokrzyską inwestycją drogową, która zostanie realizowana w nowym systemie „Zaprojektuj i zbuduj”. Ma on na celu skrócenie czasu realizacji inwestycji. Zakłada zastąpienie dwóch odrębnych przetargów na projektowanie i realizację inwestycji tylko jednym łączny przetargiem na projekt i wykonanie zadania.

Dwustopniowy przetarg na budowę mostu w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik – Sandomierz – Stalowa Wola – Przemyśl został ogłoszony pod koniec maja. Do 23 czerwca potencjalni oferenci mogą składać wnioski o dopuszczenie do dalszego postępowania przetargowego. Wtedy komisja przetargowa zadecyduje, które firmy będą mogły złożyć oferty przetargowe. Rozpoczęcie inwestycji zaplanowano na koniec bieżącego roku. Zwycięzca przetargu będzie mieć 26 miesięcy na wykonanie projektu i budowę obiektu.

Nowy most przez Wisłę w Sandomierzu o długości prawie 460 m powstanie obok już istniejącego. Inwestycja obejmuje również włączenie obiektu do istniejącego układu komunikacyjnego miasta czyli ulicę dojazdową do węzła Kraków i jego przebudowę po lewobrzeżnej stronie Wisły oraz włączenie do ulicy Lwowskiej po stronie prawobrzeżnej. Nowy most będzie miał 14 metrów szerokości, ścieżkę rowerową i chodnik dla pieszych. Po jego oddaniu do użytku stary most zostanie wyremontowany.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Global Vehicle Trust OX - auto do złożenia
Global Vehicle Trust OX - auto do złożenia
Firma Global Vehicle Trust nie jest jeszcze znana w świecie motoryzacji. Jednak za sprawą tego konceptu może zrobić się o niej głośno. Celem brytyjskiej firmy jest zmotoryzowanie krajów rozwijających się.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj