mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będzie nowy odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia

Będzie nowy odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia

Rusza budowa kolejnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia.  Koszt prac dla tego etapu to 56,6 mln zł, a ich zakończenie planuje się na styczeń 2013 roku. Wschodnia Obwodnica Wrocławia (WOW), nazywana też trasą Bielany-Łany-Długołęka  zapewni szybkie i wygodne połączenie autostrady A4 i drogi wylotowej z Wrocławia w kierunku Warszawy. To sprawi, że kierowcy nie będą musieli przedzierać się przez uliczne korki w stolicy Dolnego Śląska. Wschodnia obwodnica, wspólnie z Autostradową Obwodnicą Wrocławia, stworzy kompleksowy ring wokół miasta.

Będzie nowy odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia
15 lutego Dolnośląska Służba Dróg i Kolei podpisała umowę z wykonawcą EUROVIA POLSKA S.A. z Kobierzyc - liderem konsorcjum firm EUROVIA POLSKA S.A i niemieckiej EUROVIA BETON Gmbh z Berlina na budowę kolejnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, czyli łącznika aglomeracjnego autostrady A4 z drogą ekspresową S8 (Bielany-Łany-Długołęka, zadanie 3 ETAP I oraz zadania 1 i 5 ETAP IV). Podpisana umowa obejmie m.in. budowę nowoczesnego, dwupoziomowego skrzyżowania pomiędzy drogą krajową nr 94 a powstającą drogą wojewódzką, przebudowę istniejącej drogi krajowej nr 94 na odcinku dojazdowym do nowego skrzyżowania, budowę jezdni drogi wojewódzkiej Bielany-Łany-Długołęka oraz przebudowę dróg bocznych kolidujących z projektowaną inwestycją.

Budowa Wschodniej Obwodnicy Wrocławia - (BŁD) to w sumie 38 km oraz wiele tzw. obiektów inżynieryjnych - od początku planowana była w podziale na cztery ETAPY.  W czerwcu 2009 roku prace rozpoczęły się na odcinku od ul. Kościuszki w Siechnicach do ul. Odrzańskiej w Łanach (ETAP IV, zadanie 2). Jest to najtrudniejszy  inżynieryjnie i technicznie fragment całej inwestycji. Między Siechnicami a Łanami  powstaje ponad 5,9 km nowej drogi, trzy mosty nad Oławą i jeden nad Odrą, dwie estakady nad terenami zalewowymi (obie będą miały po 612 metrów długości) oraz 14-metrowy wiadukt drogowy nad ul. Odrzańską w Łanach. Prace prowadzi Skanska S.A., planowane zakończenie –  to koniec stycznia 2013 roku.  Wartość inwestycji  - ok. 215 mln zł. W marcu 2010 roku podpisano umowę z firmą Berger Bau na budowę kolejnego odcinka, czyli na ETAP IV zadanie 3 i 4 oraz ETAP III zadanie 1. To 1,7 km nowej drogi wojewódzkiej biegnącej od ul. Odrzańskiej w Łanach do istniejącej drogi wojewódzkiej nr 455 oraz budowa ronda na przecięciu z ul. Strachocińską we Wrocławiu. Termin zakończenia prac zaplanowano na koniec stycznia 2013 roku, a wartość inwestycji to ok.  22 mln zł.

Wschodnia Obwodnica Wrocławia jest finansowana z budżetu województwa, niektóre zadania z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013. Do kolejnych fragmentów powstającej trasy mają dołożyć się również gminy w tym m.in. gmina Wrocław i Siechnice.

W tej chwili trwa dwuetapowy przetarg na budowę drogi wojewódzkiej od Żernik Wrocławskich do Siechnic (od ronda w ciągu drogi wojewódziej nr 395 do drogi krajowej 94). Do I etapu przetargu zgosiło się 14 firm. W  tej chwili są one oceniane pod względem technicznym, formalnym i finansowym.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~falafel 2011-02-17

skyscrapercity to czerwona strona, robiona przez komuchów! Nie polecam!

~Emigrant z Niemiec 2011-02-16

Tylko sie cieszyc z takich informacji. Po co tylko ten: "Ring" ? Czyzby autor byl na :" wladcy ringow" w kinie? Pozdrawiam

~pliers 2011-02-15

czy orientuje się ktoś gdzie można znaleźć mapki z przebiegiem tej trasy?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando