mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będzie nowy przetarg na obwodnicę Szczuczyna

Będzie nowy przetarg na obwodnicę Szczuczyna

Budowę obwodnicy Szczuczyna w ciągu planowanej drogi ekspresowej S61 dokończy nowy wykonawca. - Dotychczasowy, hiszpańska firma FCC, mimo wielokrotnych wezwań ze strony GDDKiA o nadrobienie zaległości i realizację zadania, nie podjęła prac w wyznaczonym terminie. Wykonawcy nie pomogła nawet wypłacona wcześniej przez inwestora zaliczka.  W tej sytuacji GDDKiA odstąpiła od umowy z dniem 22 czerwca 2013 roku - zaznaczają drogowcy  z GDDKiA.

Będzie nowy przetarg na obwodnicę Szczuczyna
Przetarg na budowę odcinka drogi S61 ma być ogłoszony zaraz po przeprowadzeniu inwentaryzacji. Będzie to możliwe za kilka tygodni. Podpisanie umowy z nowym wykonawcą planowane jest na późną jesień tego roku. Zakończenie kontraktu przesunie się conajmniej o rok.   

- Firma FCC nie realizowała swoich zobowiązań kontraktowych wobec GDDKiA, od początku miała poważne opóźnienia, a wreszcie nie zastosowała się do wezwań inwestora do podjęcia i kontynuowania prac.  Tymczasem zaawansowanie budowy obwodnicy Szczuczyna szacowane  jest na ledwie 16 procent w sytuacji, gdy upłynęła już przeszło połowa czasu przewidzianego na realizację całej inwestycji. Dlatego jeszcze przed odstąpieniem od umowy z dotychczasowym wykonawcą,  GDDKiA  złożyła  wezwanie do zapłaty  z tytułu  gwarancji należytego  wykonania umowy a obecnie podejmuje działania prawne zmierzające do odzyskania zaliczki wypłaconej FCC na poczet zakupu materiałów i robót budowlanych - informuje GDDKIA.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli i Niska

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli...

Polskie drogi 2015-10-01

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj. mazowieckim

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj....

Polskie drogi 2015-10-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lamborghini Urus oficjalnie - dane techniczne, osiągi, rozwiązania
Lamborghini Urus oficjalnie - dane techniczne, osiągi, rozwiązania
Włoska stajnia z Sant Agata Bolognese długo kazała czekać na ten model. Oto Lamborghini Urus - superszybki SUV z bykiem na masce. Znamy już wszystkie szczegóły na jego temat.