Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będzie nowy przetarg na obwodnicę Szczuczyna

Będzie nowy przetarg na obwodnicę Szczuczyna

Budowę obwodnicy Szczuczyna w ciągu planowanej drogi ekspresowej S61 dokończy nowy wykonawca. - Dotychczasowy, hiszpańska firma FCC, mimo wielokrotnych wezwań ze strony GDDKiA o nadrobienie zaległości i realizację zadania, nie podjęła prac w wyznaczonym terminie. Wykonawcy nie pomogła nawet wypłacona wcześniej przez inwestora zaliczka.  W tej sytuacji GDDKiA odstąpiła od umowy z dniem 22 czerwca 2013 roku - zaznaczają drogowcy  z GDDKiA.

Będzie nowy przetarg na obwodnicę Szczuczyna
Przetarg na budowę odcinka drogi S61 ma być ogłoszony zaraz po przeprowadzeniu inwentaryzacji. Będzie to możliwe za kilka tygodni. Podpisanie umowy z nowym wykonawcą planowane jest na późną jesień tego roku. Zakończenie kontraktu przesunie się conajmniej o rok.   

- Firma FCC nie realizowała swoich zobowiązań kontraktowych wobec GDDKiA, od początku miała poważne opóźnienia, a wreszcie nie zastosowała się do wezwań inwestora do podjęcia i kontynuowania prac.  Tymczasem zaawansowanie budowy obwodnicy Szczuczyna szacowane  jest na ledwie 16 procent w sytuacji, gdy upłynęła już przeszło połowa czasu przewidzianego na realizację całej inwestycji. Dlatego jeszcze przed odstąpieniem od umowy z dotychczasowym wykonawcą,  GDDKiA  złożyła  wezwanie do zapłaty  z tytułu  gwarancji należytego  wykonania umowy a obecnie podejmuje działania prawne zmierzające do odzyskania zaliczki wypłaconej FCC na poczet zakupu materiałów i robót budowlanych - informuje GDDKIA.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
Taką informację podała gazeta Financial Times, która sugeruje, że koncern Apple zamierza przejąc McLaren Technology Group, który kontroluje m.in. zespół McLaren F1 Team. Czy nad Woking zbierają się czarne chmury?