mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będzie obwodnica Bełchatowa

Będzie obwodnica Bełchatowa

Ruszyły prace nad projektem północnej obwodnicy Bełchatowa. Inwestycja ma być realizowana w latach 2007 - 2009. GDDKiA, która jest jej realizatorem, już prowadzi wykup gruntów.

"Tym razem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uwzględniła wszystkie nasze propozycje, łącznie z późniejszym płynnym połączeniem obwodnicy północnej ze wschodnią. Na obwodnicy będą cztery bezkolizyjne skrzyżowania. Na takie rozwiązania możemy się zgodzić" - podkreśla prezydent Bełchatowa Marek Chrzanowski.

Droga obwodnicy ma mieć w sumie ok. 11 km długości. Ma przebiegać: od strony Piotrkowa Tryb. przed stacją benzynową w Dobrzelowie w prawo, przez miejscowość Helenów. Następnie ma przecinać ul. Pabianicką na granicy miasta, a także drogę wojewódzką do Łasku na wysokości Domiechowic. Obwodnica ma się kończyć za stacją benzynową w miejscowości Nowy Świat. Na całej trasie będą skrzyżowania wielopoziomowe - bezkolizyjne. Ma to być droga dwujezdniowa o podwyższonym standardzie.

Przeczytaj także:

Piotrków Trybunalski ma obwodnicę (2006-10-24)

Łódź bez obwodnicy? (2006-07-25)

Otwarcie obwodnicy Rawy Mazowieckiej (2005-11-03)

Tematy w artykule: obwodnice lodzkie drogi krajowe

Podobne wiadomości:

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

~~Bonus 2008-06-29

Co z tą obwodnicą? Nie widzę nigdzie ani wzmianki. Łódź zrobiła swoje. Parszywa Łódź... Euro nie stoi przecież tak do końca na przeszkodzie tej drodze. Wciąż tysiące aut będą ją wybierać, a ominąć Bełchatowa i Wielunia nie mogą. I tak łódzke platformiane cwaniaczki krzykacze zrobiły swoje: Łódź będzie miała cały pierścień dwujezdniówek, bo płakali, że S8 w oddali pozbawi ich korzyści gospodarczych; a już argumenty o zatłoczeniu spowodowanym brakiem obwodnicy południowej były nie na miejscu. Współczuję wszystkim mieszkańcom Bełchatowa, że do dziś nie ma tej obwodnicy. I mam nadziejęm, że kiedyś powstanie jednak druga odnoga S8 przez wasze miasto- ten wariant jest bardziej racjonalny głównie ze względu na dystans. Ci, którzy wjadą S-ką do Pabianic i Łodzi, później będą musieli, po wschodnim obejściu tej manufakturalnej metropolii, jechać dalej płatną A2. Gratuluję łodzianom. Znowu zachowaliście się, jak pies ogrodnika, który tym razem odbiera, co nie jego.

~mkk 2007-09-17

łodziacy oddajcie nam nasza "ósemke" ! Nie rozumiem dlaczego zmieniacie przebieg drogi nr 8 , a potem krzyczycie że zabrali wam droge .

~Łodzianin 2006-11-21

Wy z Bełchatowa - lotniska na tej swojej A 8 to czasem byście nie chcieli, w Oleśnicy mają.

~~Bonus 2006-11-21

wow! nonono..A przecież ósemka jako ekspresówka ma pójść jednak przez Łódź i okolice...czyżby aż taki wzrost standardu dróg nam szykowali? Droga dwujezdniowa o podwyższonym standardzie! Bezkolizyjne cztery skrzyżowania! wow! Może pociągną potem dwujezdniówkę do Piotrkowa? :-) czego życzę bełchatowianom i bełchatowiankom

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.