mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będzie południowa obwodnica Zielonej Góry

Będzie południowa obwodnica Zielonej Góry

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wraz z Urzędem Miasta Zielona Góra doszły do porozumienia w sprawie budowy południowej obwodnicy miasta. To dobra wiadomość dla mieszkańców stolicy województwa lubuskiego i pobliskich miejscowości, choć trzeba pamiętać, że nowa droga powstanie dopiero za 10 lat.

Będzie południowa obwodnica Zielonej Góry
Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Południowa obwodnica Zielonej Góry, biegnąca w ciągu drogi krajowej nr 27, ma usunąć liczne wąskie gardła w sieci komunikacyjnej południowej części miasta, a także usprawnić ruch w kierunku takich miejscowości jak Świdnica, Ochla, Drzonków czy Racula. Będzie miała ok. 12 kilometrów długości i będzie biegła od drogi ekspresowej S3 do tzw. północnej obwodnicy miasta.

Na mocy porozumienia lubuski oddział GDDKiA będzie pełnił rolę inwestora zastępczego. To oznacza, że przyjmuje na siebie ciężar przygotowania inwestycji, czyli opracowania niezbędnej dokumentacji. W pierwszej fazie będzie to opracowanie Studium Korytarzowego wraz z analizą wielokryterialną oraz Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego. Mają one wykazać, który z opracowanych wariantów przebiegu drogi jest najkorzystniejszy.

Natomiast Miasto Zielona Góra, jako inwestor, ma za zadanie zapewnienie środków niezbędnych na realizację przedsięwzięcia, które wyniosą ok. 150 mln zł.

Porozumienie zostało podpisane na wniosek miasta Zielona Góra, które poprosiło GDDKiA o wsparcie, z racji posiadanego doświadczenia w realizacji tego typu przedsięwzięć. Cały proces przygotowania i realizacji drogi może potrwać około 10 lat.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~tomasso 2015-01-18

gdzie konkretna mapa drogi do artykułu???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kary za brak OC w 2018 roku będą wyższe
Kary za brak OC w 2018 roku będą wyższe
Właściciele samochodów osobowych i ciężarowych zapłacą w przyszłym roku jeszcze więcej za brak OC. Maksymalna kara za jazdę bez obowiązkowego ubezpieczenia może wynieść nawet 6300 zł.