mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będzie poprawa na granicy polsko-ukraińskiej

Będzie poprawa na granicy polsko-ukraińskiej

Na konferencji prasowej w Kijowie komendant główny Straży Granicznej RP Leszek Elas zapewnił, że zarówno Polacy, jak i Ukraińcy poradzą sobie ze wzmożonym ruchem granicznym w czasie turnieju piłkarskiego. Ocenił przy tym, że odprawy graniczne będą prowadzone sprawnie, niezależnie od małej liczby przejść między Polską a Ukrainą.

Będzie poprawa na granicy polsko-ukraińskiej
- Przewidujemy obecnie budowę dwóch nowych przejść, ale wiemy także, że ze względu na odległości między miastami gospodarzami EURO 2012, większa część ruchu granicznego przypadnie na lotniska - powiedział Elas.

Przedstawiciel Państwowej Służby Granicznej Ukrainy, Anatolij Zarycki, dodał,  że z myślą o poprawie sytuacji na granicy, Ukraina stale modernizuje istniejące przejścia. Budowa nowych przejść wymaga pieniędzy, co w kryzysie jest problemem. Na 535-kilometrowej granicy między Polską a Ukrainą istnieje tylko sześć drogowych przejść granicznych. Tymczasem na granicy polsko-niemieckiej o długości 467 kilometrów, przed wejściem Polski do strefy Schengen było aż 27 przejść drogowych.

W trakcie konferencji szefowie obu służb zapewniali także, że gotowi są do obsługi obywateli obu krajów w ramach tzw. małego ruchu granicznego. Dzięki umowie, która ma wejść w życie od 1 lipca, mieszkańcy strefy przygranicznej będą mogli przekraczać granicę na podstawie specjalnych zezwoleń, a nie płatnych wiz w przypadku Ukraińców. Ułatwieniami będą objęci mieszkańcy gmin położonych w odległości 30 kilometrów od wspólnej granicy. Polacy, tak jak inni obywatele państw unijnych, podróżują na Ukrainę bez wiz. Obywatele Ukrainy mogą wjechać do Polski dopiero po uzyskaniu wizy, za którą płacą 35 euro.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.