mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będzie porozumienie w sprawie "Zakopianki"?

Będzie porozumienie w sprawie "Zakopianki"?

Planowana modernizacja drogi krajowej nr 47 z Poronina do Zakopanego nie może się rozpocząć, gdyż w dalszym ciągu trwa konflikt pomiędzy Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad a mieszkańcami. Jest jednak szansa na porozumienie, które pozwoli kontynuować prace.

Będzie porozumienie w sprawie
28 lutego bieżącego roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie, miało miejsce spotkanie, w którym udział wzięły strony konfliktu. Marszałek Województwa Małopolskiego, Marek Nawara, podjął się roli mediatora pomiędzy przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Federacji Obrony Podhala, miast i gmin Rabki, Nowego Targu, Zakopanego, Szaflar, Poronina, Białego Dunajca. W rozmowach wzięli udział także Dyrektor Departamentu Transportu, Gospodarki i Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Dyrektor Wojewódzkiego Zarządu Dróg.

Konflikt dotyczący przebudowy drogi krajowej nr 47 na odcinku Poronin-Zakopane rozpoczął się już podczas konsultacji społecznych, zorganizowanych przez GDDKiA w związku z prowadzonymi pracami projektowymi. Inwestor przedstawił wtedy wariant, który zakładał m.in. budowę dwujezdniowej drogi, estakady i ekranów akustycznych. Prace projektowe musiały zostać wstrzymane, gdyż mieszkańcy rozpoczęli protest, którego powodem było niebezpieczeństwo sporej ingerencji w środowisko naturalne.

Celem zorganizowanego spotkania jest m.in. dobro mieszkańców Podhala, zatem ważne jest rozwiązanie problemu przebudowy „zakopianki” z uwzględnieniem postulatów i uwag wszystkich zainteresowanych stron. Podczas dyskusji poruszano kwestie związane z finansowaniem inwestycji, zmianą klasy dróg oraz koncepcjami dotyczącymi różnych wariantów dojazdu do Zakopanego (w tym drogami powiatowymi), aktualnym oznakowaniem i dostępnością do posesji. Ważnym ustaleniem jest prowadzenie cyklicznych spotkań w sprawie uzgodnień dotyczących Studium, co ma na celu wyeliminowanie późniejszych konfliktów, gdyż wszyscy zainteresowani będą mogli na bieżąco zgłaszać swoje uwagi i propozycje dotyczące modernizacji trasy.

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~domin 2008-03-03

Dutki, dutki i dutki w oczach, i nic innego, Proszę jeździc w inne regiony........ i dojazd łatwiejszy i atmosfera lepsza, o zagranicy nie mówię bo wszyscy wedza że standard Zakopanego a innych kurortów to przepaść..... A drogi budowac po co lepiej jeździc po wertepach może sie cos popsuje to się kogos przenocuje!!

~Remek 2008-03-01

Górali zniszczy pycha. Dziesięciolecia dobrego ruchu turystycznego wbiły ich w przeświadczenie, że są tacy superowi, że turyści będą do nich walić bez względu na wszystko. Tymczasem nie tylko Zakopane i okoliczne miejscowości są ładne, a prawda jest taka, że dojechać do Zakopanego niełatwo. Pociąg wlecze się niemiłosiernie, a droga wiecznie zakorkowana i ludzi to zniechęca...

~oburzony 2008-02-29

I tak wlaśnie jest-olac kmiotków z gor tam,tych wsiurów i zbudować gdzieś indziej bo jezdzic to by chcieli dobrymi drogami ale sami płaczą debile i narzekają że drug sie nie buduje,ze slimacze temp skoro sami zasrańce blokują budowę drogi !

~mil1231@gazeta.pl 2008-02-29

Najbardziej smieszy mnie zdanie że to w trosce o środowisko naturalne...hehe...niechby ci durnie nie robili też z nas idiotów- chodzi jak zwykle o prywatę! Jak nie chcą trasy, proszę bardzo! olejemy ich i ośrdki sportów zimowych ulokujemy w Sudetach i na Śląsku - tam czekaja z otwartymi rękami! Nikt nie bedzie sie prosił!Sami przśpia najlepszy moment a potem będą gorzko tego żałowali..

~b/narciarz 2008-02-29

Mogą nic nie robić wszyscy moi znajomi juz od dawna jezdza do Austrii i Włoch a ci ktorzy postoja w korkach sami znajda sposob na to gdzie jechac a zdzierstwo oprocz tego niesamowite ceny porównywalne do w/w krajow a standart u naszych goroli beznadziejny takze sami widziecie jak madrzy gorole blokujac budowe drogi jeszcze bardziej kreca sznur na swojej szyii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.