mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będzie porozumienie w sprawie "Zakopianki"?

Będzie porozumienie w sprawie "Zakopianki"?

Planowana modernizacja drogi krajowej nr 47 z Poronina do Zakopanego nie może się rozpocząć, gdyż w dalszym ciągu trwa konflikt pomiędzy Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad a mieszkańcami. Jest jednak szansa na porozumienie, które pozwoli kontynuować prace.

Będzie porozumienie w sprawie
28 lutego bieżącego roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie, miało miejsce spotkanie, w którym udział wzięły strony konfliktu. Marszałek Województwa Małopolskiego, Marek Nawara, podjął się roli mediatora pomiędzy przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Federacji Obrony Podhala, miast i gmin Rabki, Nowego Targu, Zakopanego, Szaflar, Poronina, Białego Dunajca. W rozmowach wzięli udział także Dyrektor Departamentu Transportu, Gospodarki i Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Dyrektor Wojewódzkiego Zarządu Dróg.

Konflikt dotyczący przebudowy drogi krajowej nr 47 na odcinku Poronin-Zakopane rozpoczął się już podczas konsultacji społecznych, zorganizowanych przez GDDKiA w związku z prowadzonymi pracami projektowymi. Inwestor przedstawił wtedy wariant, który zakładał m.in. budowę dwujezdniowej drogi, estakady i ekranów akustycznych. Prace projektowe musiały zostać wstrzymane, gdyż mieszkańcy rozpoczęli protest, którego powodem było niebezpieczeństwo sporej ingerencji w środowisko naturalne.

Celem zorganizowanego spotkania jest m.in. dobro mieszkańców Podhala, zatem ważne jest rozwiązanie problemu przebudowy „zakopianki” z uwzględnieniem postulatów i uwag wszystkich zainteresowanych stron. Podczas dyskusji poruszano kwestie związane z finansowaniem inwestycji, zmianą klasy dróg oraz koncepcjami dotyczącymi różnych wariantów dojazdu do Zakopanego (w tym drogami powiatowymi), aktualnym oznakowaniem i dostępnością do posesji. Ważnym ustaleniem jest prowadzenie cyklicznych spotkań w sprawie uzgodnień dotyczących Studium, co ma na celu wyeliminowanie późniejszych konfliktów, gdyż wszyscy zainteresowani będą mogli na bieżąco zgłaszać swoje uwagi i propozycje dotyczące modernizacji trasy.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

~domin 2008-03-03

Dutki, dutki i dutki w oczach, i nic innego, Proszę jeździc w inne regiony........ i dojazd łatwiejszy i atmosfera lepsza, o zagranicy nie mówię bo wszyscy wedza że standard Zakopanego a innych kurortów to przepaść..... A drogi budowac po co lepiej jeździc po wertepach może sie cos popsuje to się kogos przenocuje!!

~Remek 2008-03-01

Górali zniszczy pycha. Dziesięciolecia dobrego ruchu turystycznego wbiły ich w przeświadczenie, że są tacy superowi, że turyści będą do nich walić bez względu na wszystko. Tymczasem nie tylko Zakopane i okoliczne miejscowości są ładne, a prawda jest taka, że dojechać do Zakopanego niełatwo. Pociąg wlecze się niemiłosiernie, a droga wiecznie zakorkowana i ludzi to zniechęca...

~oburzony 2008-02-29

I tak wlaśnie jest-olac kmiotków z gor tam,tych wsiurów i zbudować gdzieś indziej bo jezdzic to by chcieli dobrymi drogami ale sami płaczą debile i narzekają że drug sie nie buduje,ze slimacze temp skoro sami zasrańce blokują budowę drogi !

~mil1231@gazeta.pl 2008-02-29

Najbardziej smieszy mnie zdanie że to w trosce o środowisko naturalne...hehe...niechby ci durnie nie robili też z nas idiotów- chodzi jak zwykle o prywatę! Jak nie chcą trasy, proszę bardzo! olejemy ich i ośrdki sportów zimowych ulokujemy w Sudetach i na Śląsku - tam czekaja z otwartymi rękami! Nikt nie bedzie sie prosił!Sami przśpia najlepszy moment a potem będą gorzko tego żałowali..

~b/narciarz 2008-02-29

Mogą nic nie robić wszyscy moi znajomi juz od dawna jezdza do Austrii i Włoch a ci ktorzy postoja w korkach sami znajda sposob na to gdzie jechac a zdzierstwo oprocz tego niesamowite ceny porównywalne do w/w krajow a standart u naszych goroli beznadziejny takze sami widziecie jak madrzy gorole blokujac budowe drogi jeszcze bardziej kreca sznur na swojej szyii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.