mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będzie projekt obwodnicy Pszczyny

Będzie projekt obwodnicy Pszczyny

Podpisano umowę z konsorcjum firm Egis Poland i Egis Route-Scetauroute SA na projekt północnej obwodnicy Pszczyny. Północna obwodnica Pszczyny połączy drogę krajową nr 1 (bezkolizyjny węzeł powstanie obok salonu samochodowego Škody) z drogą wojewódzką nr 935 mniej więcej na granicy Pszczyny i gminy Suszec. Tym samym jadący od strony Katowic w kierunku Suszca i Żor bezproblemowo ominą centrum miasta.

Będzie projekt obwodnicy Pszczyny
Egis Poland i Egis Route-Scetauroute SA wygrało przetarg ogłoszony przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.Uczestniczyło w nim 9 oferentów. Rozbieżność cen za wykonanie dokumentacji projektowej była duża, od ponad 1,5 mln zł do 2,64 mln zł. Zwycięskie konsorcjum zaproponowało, iż wykona dokumentację projektową obwodnicy za 1,577 mln złotych i zwyciężyło w przetargu.

To dobra wiadomość dla mieszkańców miasta i kierowców zmuszonych dziś przebijać się przez zakorkowane miasto. Będzie to drugi, po budowanym pod torami (ul. Bielska, DW 933) bezkolizyjny przejazd przez linię kolejową. Wiele problemów komunikacyjnych Pszczyny wynika z tego, że w tej chwili wjazd i wyjazd z miasta na DK 1 odbywa się przez przejazdy kolejowe.

Nie licząc miast aglomeracji Górnośląskiej, Pszczyna jest jednym z najbardziej obciążonych ruchem samochodowym miast powiatowych w naszym województwie. Dotyczy to także dróg wojewódzkich biegnących przez powiat pszczyński.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus CT nowej generacji za dwa lata
Lexus CT nowej generacji za dwa lata
W ofercie Lexusa w USA hybrydowego hatchbacka CT 200h zastępuje nowy miejski crossover UX. Jednak popularny Lexus CT pozostaje w europejskiej ofercie firmy. Jak powiedział szef europejskiego oddziału koncernu Pascal Ruch, na rynku jest miejsce dla obu modeli, a nowej generacji CT można się spodziewać za dwa lata.