mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będzie projekt obwodnicy Pszczyny

Będzie projekt obwodnicy Pszczyny

Podpisano umowę z konsorcjum firm Egis Poland i Egis Route-Scetauroute SA na projekt północnej obwodnicy Pszczyny. Północna obwodnica Pszczyny połączy drogę krajową nr 1 (bezkolizyjny węzeł powstanie obok salonu samochodowego Škody) z drogą wojewódzką nr 935 mniej więcej na granicy Pszczyny i gminy Suszec. Tym samym jadący od strony Katowic w kierunku Suszca i Żor bezproblemowo ominą centrum miasta.

Będzie projekt obwodnicy Pszczyny
Egis Poland i Egis Route-Scetauroute SA wygrało przetarg ogłoszony przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.Uczestniczyło w nim 9 oferentów. Rozbieżność cen za wykonanie dokumentacji projektowej była duża, od ponad 1,5 mln zł do 2,64 mln zł. Zwycięskie konsorcjum zaproponowało, iż wykona dokumentację projektową obwodnicy za 1,577 mln złotych i zwyciężyło w przetargu.

To dobra wiadomość dla mieszkańców miasta i kierowców zmuszonych dziś przebijać się przez zakorkowane miasto. Będzie to drugi, po budowanym pod torami (ul. Bielska, DW 933) bezkolizyjny przejazd przez linię kolejową. Wiele problemów komunikacyjnych Pszczyny wynika z tego, że w tej chwili wjazd i wyjazd z miasta na DK 1 odbywa się przez przejazdy kolejowe.

Nie licząc miast aglomeracji Górnośląskiej, Pszczyna jest jednym z najbardziej obciążonych ruchem samochodowym miast powiatowych w naszym województwie. Dotyczy to także dróg wojewódzkich biegnących przez powiat pszczyński.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.