mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będzie projekt obwodnicy Pszczyny

Będzie projekt obwodnicy Pszczyny

Podpisano umowę z konsorcjum firm Egis Poland i Egis Route-Scetauroute SA na projekt północnej obwodnicy Pszczyny. Północna obwodnica Pszczyny połączy drogę krajową nr 1 (bezkolizyjny węzeł powstanie obok salonu samochodowego Škody) z drogą wojewódzką nr 935 mniej więcej na granicy Pszczyny i gminy Suszec. Tym samym jadący od strony Katowic w kierunku Suszca i Żor bezproblemowo ominą centrum miasta.

Będzie projekt obwodnicy Pszczyny
Egis Poland i Egis Route-Scetauroute SA wygrało przetarg ogłoszony przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.Uczestniczyło w nim 9 oferentów. Rozbieżność cen za wykonanie dokumentacji projektowej była duża, od ponad 1,5 mln zł do 2,64 mln zł. Zwycięskie konsorcjum zaproponowało, iż wykona dokumentację projektową obwodnicy za 1,577 mln złotych i zwyciężyło w przetargu.

To dobra wiadomość dla mieszkańców miasta i kierowców zmuszonych dziś przebijać się przez zakorkowane miasto. Będzie to drugi, po budowanym pod torami (ul. Bielska, DW 933) bezkolizyjny przejazd przez linię kolejową. Wiele problemów komunikacyjnych Pszczyny wynika z tego, że w tej chwili wjazd i wyjazd z miasta na DK 1 odbywa się przez przejazdy kolejowe.

Nie licząc miast aglomeracji Górnośląskiej, Pszczyna jest jednym z najbardziej obciążonych ruchem samochodowym miast powiatowych w naszym województwie. Dotyczy to także dróg wojewódzkich biegnących przez powiat pszczyński.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kierowcy bez polisy OC częściej powodują wypadki
Kierowcy bez polisy OC częściej powodują wypadki
Jak wynika z nowej analizy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, ryzyko spowodowania wypadku przez nieubezpieczonego kierowcę jest wyższe, niż w przypadku ubezpieczonego kierowcy.