mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będzie projekt obwodnicy Pszczyny

Będzie projekt obwodnicy Pszczyny

Podpisano umowę z konsorcjum firm Egis Poland i Egis Route-Scetauroute SA na projekt północnej obwodnicy Pszczyny. Północna obwodnica Pszczyny połączy drogę krajową nr 1 (bezkolizyjny węzeł powstanie obok salonu samochodowego Škody) z drogą wojewódzką nr 935 mniej więcej na granicy Pszczyny i gminy Suszec. Tym samym jadący od strony Katowic w kierunku Suszca i Żor bezproblemowo ominą centrum miasta.

Będzie projekt obwodnicy Pszczyny
Egis Poland i Egis Route-Scetauroute SA wygrało przetarg ogłoszony przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.Uczestniczyło w nim 9 oferentów. Rozbieżność cen za wykonanie dokumentacji projektowej była duża, od ponad 1,5 mln zł do 2,64 mln zł. Zwycięskie konsorcjum zaproponowało, iż wykona dokumentację projektową obwodnicy za 1,577 mln złotych i zwyciężyło w przetargu.

To dobra wiadomość dla mieszkańców miasta i kierowców zmuszonych dziś przebijać się przez zakorkowane miasto. Będzie to drugi, po budowanym pod torami (ul. Bielska, DW 933) bezkolizyjny przejazd przez linię kolejową. Wiele problemów komunikacyjnych Pszczyny wynika z tego, że w tej chwili wjazd i wyjazd z miasta na DK 1 odbywa się przez przejazdy kolejowe.

Nie licząc miast aglomeracji Górnośląskiej, Pszczyna jest jednym z najbardziej obciążonych ruchem samochodowym miast powiatowych w naszym województwie. Dotyczy to także dróg wojewódzkich biegnących przez powiat pszczyński.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq nagrodzona za design
Skoda Karoq nagrodzona za design
Czytelnicy magazynu "Auto Motor und Sport" uznali Skodę za najlepiej zaprojektowanego, kompaktowego SUV-a na rynku. Czeski model zdobył 28,7 proc. głosów i pokonał aż siedemnastu rywali.