mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będzie rekompensata za zniszczone drogi?

Będzie rekompensata za zniszczone drogi?

3,5 mln złotych może pochłonąć wyremontowanie dróg wojewódzkich zniszczonych dojazdami ciężkiego sprzętu do budowanych autostrad w regionie łódzkim. Nad określeniem zasad współfinansowania szkód powstających na tych drogach rozmawiali w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi wiceminister infrastruktury Radosław Stępień oraz marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

Będzie rekompensata za zniszczone drogi?
Rozmówcy przyjęli stanowisko, że budowa nowej infrastruktury drogowej nie może odbywać się kosztem dotychczasowej. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi już na przełomie 2010/2011 roku zwracał uwagę na potrzebę uregulowania tej kwestii. Dlatego zdecydowano, że GDDKiA spowoduje, iż wykonawcy robót związanych z budową autostrad zawrą porozumienia z województwem łódzkim reprezentowanym przez ZDW w Łodzi i określą zasady ponoszenia kosztów utrzymania i remontów dróg wojewódzkich, które w sposób szczególny są narażone na zniszczenie w czasie budowy autostrad. Według szacunków ZDW naprawa szkód takich jak likwidacja przełomów na jezdni czy naprawa zniszczonych poboczy pochłonie ok. 3,5 mln zł.

Wśród dróg, które najbardziej ucierpiały są m.in.:
  • droga nr 704 – odcinki Brzeziny – Kołacin i Kaleń – Łyszkowice,
  • droga nr 705 – odcinek  - Skierniewice – Bolimów,
  • droga nr 703 – odcinek Bielice – Oszkowice,
  • droga nr 583 – przejście przez Żychlin.

Podobne wiadomości:

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~GRinKU 2011-04-08

To znaczy że ten węgiel co jeździ koleją w Polskę to pewnie jest z Ameryki? Wanny wożą węgiel do lokalnych odbiorców.

~giekar 2011-04-08

.... Oooo..!! To Śląsk poprosi o 3,5 mld zł corocznie za zniszczone drogi i ulice spowodowane ruchem "wanien " rozwożących węgiel dla potrzeb całej Polski. Mówi Wam to coś ...?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.