mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będziemy płacić za A-1?

Będziemy płacić za A-1?

Firma Gdańsk Transport Company poinformowała, że od przyszłego tygodnia, w nocy z 19 na 20 lutego 2008 roku, rozpocznie pobieranie opłat. Jeśli Minister Infrastruktury nie podejmie innej decyzji, to kierowcy będą musieli płacić za przejazd niedawno otwartym odcinkiem A-1.

Będziemy płacić za A-1?
W tej chwili przejazd 25 km odcinkiem A-1 z Rusocina do Swarożyna jest bezpłatny, jednak ma się to już wkrótce zmienić. Od 20 lutego 2008 roku opłaty będą pobierane na końcu podróży w miejscach poboru opłat na podstawie biletu, który kierowcy otrzymają wjeżdżając na autostradę. Wysokość opłat za przejazd zależeć będzie od kategorii pojazdu oraz przejechanego dystansu. W razie braku ważnego biletu wjazdowego kierowca będzie zobowiązany do uiszczenia maksymalnej opłaty zgodnie z obowiązującą tabelą opłat dla danej kategorii pojazdu i danego miejsca poboru. Pojazdy posiadające winiety są zwolnione z opłat. W początkowym okresie należność będzie pobierana wyłącznie w gotówce, z czasem wprowadzone zostaną inne formy płatności, m. in. karty kredytowe, karty debetowe, karty flotowe.

GTC zapowiada, że w celu przyzwyczajenia kierowców do systemu pobierania opłat, od 16 lutego 2008 roku, operator wprowadzi procedurę symulacyjnego poboru. Kierowcy wjeżdżając na autostradę będą musieli postępować tak, jak w przypadku przejazdu płatnego, ale przy zjeździe z A-1 Inkasent Poboru Opłat nie będzie naliczał należności za przejechany odcinek. Zamiast tego, kierowcy otrzymają ulotkę, zawierającą informacje na temat zasad płatności oraz taryfikator opłat.

Taryfikator oraz harmonogram wprowadzenia opłat są wiążące pod warunkiem, że Minister Infrastruktury nie poinformuje o ewentualnym przedłużeniu okresu zwolnienia z opłat lub nie podejmie decyzji o zmianie wysokości taryf.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Tematy w artykule: pomorskie autostrada autostrada A1

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~driver 2008-02-20

ale jest jeszcze lepiej niz mozna bylo pomyslec, bo ta przyjemnosc kosztuje 6,70!!! W koncu GTC musi ustawic odpowiednio ceny, by samochodkow jezdzilo malo. dzieki temu otrzyma odszkodowanie za zbyt maly ruch.... Pozdro dla wszystkich POlepszaczy

~Piotrek 2008-02-16

25km x 0,22zł (oczywiście maksymalna stawka za 1km wg ustawy) to wychodzi 5,50zł. Na taka stawke sie przygotujcie. A z gór nad morze to wychodzi 132zł. Pozdro.

~raiders 2008-02-14

się PO lepszyło :(

~e 2008-02-14

do ministra infrastruktury: przypominam, że w polsce ma się żyć lepiej, wszystkim i że ma być normalnie. pobieranie opłaty za coś co się nazywa autostradą i ma łączną długość 25 kilometrów to kpina !!!!

~morg 2008-02-14

normalnie jaja. nie dość że mamy najdroższe autostrady w eurpie to jeszcze mamy płacić za możliwość pokonania 25 kilometrów tejże drogi. kpina.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross