mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Beskidzka Droga...Integracyjna?

Beskidzka Droga...Integracyjna?

Przedstawiciele GDDKiA zaprezentowali harmonogram prac nad Beskidzką Drogą Integracyjną (BDI) i zaproponowali samorządowcom spisanie porozumień dotyczących współpracy w realizacji przedsięwzięcia.

Beskidzka Droga...Integracyjna?

W dniu 30 sierpnia 2007 roku odbyło się spotkanie Zbigniewa Rapciaka, dyrektora krakowskiego oddziału GDDKiA oraz jego zastępcy Andrzeja Kollbeka z przedstawicielami samorządów gmin zlokalizowanych wzdłuż istniejącej drogi krajowej nr 52 Bielsko-Biała - Głogoczów. Spotkanie to miało na celu zapoczątkowanie procesu przygotowania inwestycji.

Pierwsze prace studialne nad powstaniem drogi były prowadzone już w 1999 roku. Niestety ze względu na rozmiar inwestycji i jej koszty, projekt został przesunięty do późniejszej realizacji a za zadanie pierwszoplanowe została uznana budowa obwodnic miast położonych na trasie. Na niedawnym spotkaniu w Bielsku-Białej, Jerzy Polaczek - Minister Transportu, podjął decyzję, by problem rozwiązać kompleksowo i połączyć dwie drogi ekspresowe: węzeł "Suchy Potok" na S 1 w rejonie Bielska-Białej z Głogoczowem na S 7, poprzez budowę Beskidzkiej Drogi Integracyjnej.

Projektowana droga to dwujezdniowa, główna przyspieszona o długości około 70 km. Każda z jezdni będzie miała po dwa pasy ruchu. Jej dostępność będzie ograniczona, oznacza to, że wjazd na nią i zjazd z niej będzie możliwy wyłącznie na węzłach. Wokół drogi powstanie sieć dróg dojazdowych służących ruchowi lokalnemu. W ciągu BDI powstaną obwodnice, które wyprowadzą ruch tranzytowy z miast. Planowane są: północna obwodnica Kalwarii Zebrzydowskiej, południowa obwodnica Wadowic, północna obwodnica Andrychowa, południowa obwodnica Kęt i północna obwodnica Kóz. Proces przygotowania inwestycji zostanie znacznie skrócony i przewidywalnie z końcem 2012 roku może być wydane pozwolenie na budowę. Budowa zostałaby zrealizowana w latach 2013 – 2015. Szacowany koszt realizacji inwestycji przekroczy 2 miliardy złotych.

Przeczytaj także:

Powstanie Beskidzka Droga Integracyjna (2007-07-26)


Podobne wiadomości:

Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego już gotowa

Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego już gotowa

Polskie drogi 2017-07-14

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Komentuj:

~dd 2007-08-31

Bielsko-Biała pisze się z myślnikiem - poprawcie to

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman