mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Beskidzka Droga...Integracyjna?

Beskidzka Droga...Integracyjna?

Przedstawiciele GDDKiA zaprezentowali harmonogram prac nad Beskidzką Drogą Integracyjną (BDI) i zaproponowali samorządowcom spisanie porozumień dotyczących współpracy w realizacji przedsięwzięcia.

Beskidzka Droga...Integracyjna?

W dniu 30 sierpnia 2007 roku odbyło się spotkanie Zbigniewa Rapciaka, dyrektora krakowskiego oddziału GDDKiA oraz jego zastępcy Andrzeja Kollbeka z przedstawicielami samorządów gmin zlokalizowanych wzdłuż istniejącej drogi krajowej nr 52 Bielsko-Biała - Głogoczów. Spotkanie to miało na celu zapoczątkowanie procesu przygotowania inwestycji.

Pierwsze prace studialne nad powstaniem drogi były prowadzone już w 1999 roku. Niestety ze względu na rozmiar inwestycji i jej koszty, projekt został przesunięty do późniejszej realizacji a za zadanie pierwszoplanowe została uznana budowa obwodnic miast położonych na trasie. Na niedawnym spotkaniu w Bielsku-Białej, Jerzy Polaczek - Minister Transportu, podjął decyzję, by problem rozwiązać kompleksowo i połączyć dwie drogi ekspresowe: węzeł "Suchy Potok" na S 1 w rejonie Bielska-Białej z Głogoczowem na S 7, poprzez budowę Beskidzkiej Drogi Integracyjnej.

Projektowana droga to dwujezdniowa, główna przyspieszona o długości około 70 km. Każda z jezdni będzie miała po dwa pasy ruchu. Jej dostępność będzie ograniczona, oznacza to, że wjazd na nią i zjazd z niej będzie możliwy wyłącznie na węzłach. Wokół drogi powstanie sieć dróg dojazdowych służących ruchowi lokalnemu. W ciągu BDI powstaną obwodnice, które wyprowadzą ruch tranzytowy z miast. Planowane są: północna obwodnica Kalwarii Zebrzydowskiej, południowa obwodnica Wadowic, północna obwodnica Andrychowa, południowa obwodnica Kęt i północna obwodnica Kóz. Proces przygotowania inwestycji zostanie znacznie skrócony i przewidywalnie z końcem 2012 roku może być wydane pozwolenie na budowę. Budowa zostałaby zrealizowana w latach 2013 – 2015. Szacowany koszt realizacji inwestycji przekroczy 2 miliardy złotych.

Przeczytaj także:

Powstanie Beskidzka Droga Integracyjna (2007-07-26)


Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~dd 2007-08-31

Bielsko-Biała pisze się z myślnikiem - poprawcie to

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.