Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Beskidzka Droga...Integracyjna?

Beskidzka Droga...Integracyjna?

Przedstawiciele GDDKiA zaprezentowali harmonogram prac nad Beskidzką Drogą Integracyjną (BDI) i zaproponowali samorządowcom spisanie porozumień dotyczących współpracy w realizacji przedsięwzięcia.

Beskidzka Droga...Integracyjna?

W dniu 30 sierpnia 2007 roku odbyło się spotkanie Zbigniewa Rapciaka, dyrektora krakowskiego oddziału GDDKiA oraz jego zastępcy Andrzeja Kollbeka z przedstawicielami samorządów gmin zlokalizowanych wzdłuż istniejącej drogi krajowej nr 52 Bielsko-Biała - Głogoczów. Spotkanie to miało na celu zapoczątkowanie procesu przygotowania inwestycji.

Pierwsze prace studialne nad powstaniem drogi były prowadzone już w 1999 roku. Niestety ze względu na rozmiar inwestycji i jej koszty, projekt został przesunięty do późniejszej realizacji a za zadanie pierwszoplanowe została uznana budowa obwodnic miast położonych na trasie. Na niedawnym spotkaniu w Bielsku-Białej, Jerzy Polaczek - Minister Transportu, podjął decyzję, by problem rozwiązać kompleksowo i połączyć dwie drogi ekspresowe: węzeł "Suchy Potok" na S 1 w rejonie Bielska-Białej z Głogoczowem na S 7, poprzez budowę Beskidzkiej Drogi Integracyjnej.

Projektowana droga to dwujezdniowa, główna przyspieszona o długości około 70 km. Każda z jezdni będzie miała po dwa pasy ruchu. Jej dostępność będzie ograniczona, oznacza to, że wjazd na nią i zjazd z niej będzie możliwy wyłącznie na węzłach. Wokół drogi powstanie sieć dróg dojazdowych służących ruchowi lokalnemu. W ciągu BDI powstaną obwodnice, które wyprowadzą ruch tranzytowy z miast. Planowane są: północna obwodnica Kalwarii Zebrzydowskiej, południowa obwodnica Wadowic, północna obwodnica Andrychowa, południowa obwodnica Kęt i północna obwodnica Kóz. Proces przygotowania inwestycji zostanie znacznie skrócony i przewidywalnie z końcem 2012 roku może być wydane pozwolenie na budowę. Budowa zostałaby zrealizowana w latach 2013 – 2015. Szacowany koszt realizacji inwestycji przekroczy 2 miliardy złotych.

Przeczytaj także:

Powstanie Beskidzka Droga Integracyjna (2007-07-26)


Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~dd 2007-08-31

Bielsko-Biała pisze się z myślnikiem - poprawcie to

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Hybrydowe MINI Countryman potwierdzone
Hybrydowe MINI Countryman potwierdzone
Do premiery drugiej generacji MINI Countrymana pozostało jeszcze trochę czasu, ale brytyjski producent postanowił ujawnić przed premierą kilka szczegółów. Po raz pierwszy w historii pojawi sie wersja z napędem hybrydowym.