mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bez opłat na gliwickiej A4

Bez opłat na gliwickiej A4

– Za przejazd z Katowic do węzła Gliwice – Sośnica nie trzeba będzie płacić. Za darmo po autostradowych obwodnicach jeżdżą mieszkańcy Krakowa czy Wrocławia. Wprowadzenie opłat dla mieszkańców Gliwic i okolic to jawna dyskryminacja – podkreślał prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz na konferencji prasowej. 15 maja zaapelował bezpośrednio do premiera Donalda Tuska o wywiązanie się z obietnic i wyłączenie z opłat gliwickiej części A4.

Bez opłat na gliwickiej A4
Niedługo potem na stronie internetowej Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej pojawił się projekt rozporządzenia przygotowany specjalnie dla Gliwic. Zapisano w nim, że na autostradzie A4 pomiędzy węzłami Gliwice – Sośnica i Gliwice – Kleszczów opłaty w ruchu lokalnym nie będą pobierane.

Walka o bezpłatny przejazd autostradą A4 pomiędzy węzłami Gliwice – Sośnica i Gliwice – Kleszczów trwa już kilkanaście lat. Przedstawiciele kolejnych rządów obiecywali gliwiczanom darmowy przejazd autostradową obwodnicą, ale potem się z tych obietnic wycofywali. Tak było także przed ostatnimi wyborami. Były publiczne deklaracje, był projekt rozporządzenia gwarantującego nam bezpłatny przejazd. Niestety, po wyborach rozporządzenie zniknęło, o deklaracjach zapomniano, a ministerialni urzędnicy nabrali wody w usta. Protestował w tej sprawie prezydent Gliwic, miejscy radni, śląscy samorządowcy, posłowie ze Śląska, mieszkańcy. Sprawy nabrały ostatnio tempa. Na 1 czerwca zapowiedziano wprowadzenie opłat na autostradzie A4 pomiędzy Gliwicami i Wrocławiem.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~ja72 2012-05-31

Oczywiście w Polsce musi panować decyzyjny debilizm. A wystarczyło wprowadzić winiety jak to jest w Słowacji, Czechach, Austrii, Węgrzech itp. itd. Koszt rocznej winiety nie powala jeśli ktoś dużo jeździ, no chyba że zaś u nas byłby kilkukrotnie wyższy, bo my jesteśmy narodem bogatym... a i tygodniówki (średnio 20zł) są do wytrzymania.. i płacili by wszyscy jak trzeba. nie ma to jak pobudować budki, place, zatrudnić ludzi, a wszystko to tylko korkuje przejazd - zaś ktoś kase wziął...

~warszawiak 2012-05-29

@ antypajac: Z twojego nicka powininny być usunietą pierwsze litery "anty". Nie wiesz, o czym piszesz i widać, że z tobą nie ma co dyskutować, bo o autostradach, kto je buduje, kto nimi zarządza itp nie masz zielonego pojęcia. Co ma koncesja Staleksportu do opisywanego odcinka? Nic i najpierw się doucz, a potem wypowiadaj. Otóż cały odcinek od Sośnicy do Wrocławia był zbudowny i jest zarządzany przez GDDKiA. Jeżeli uważasz, że te kretynizmy na bramkach są w porządku, to dowodzi to tylko twojego chorego umysłu, tak, jak tego durnego urzędasa, który to wymyślił. Zresztą szkoda czasu i słów na odpowiadanie komuś, kto pisze kompletne brednie.

~antypajac 2012-05-28

warszawiak - takim marudom jak ty proponuję wprowadzić odpłatny ten odcinek i tyle. widzisz jakieś inne wyjście z sytuacji? pewnie nie wiesz mądralo, że na a4 są różne koncesje, inną ma stalexport, inny odcinek jest gddkia. ale ty wolisz pomarudzić, powyzywać, pojątrzyć. ohyda i populizm!

~damjan 2012-05-26

jeśli tak bedzie jak prawi warszawiak, to rzeczywiście bedzie to kolejna paranoja jaką bedzie można zastać na naszych drogach

~chriss44 2012-05-25

są równi i równiejsi w tym kraju

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.