mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bez opłat na gliwickiej A4

Bez opłat na gliwickiej A4

– Za przejazd z Katowic do węzła Gliwice – Sośnica nie trzeba będzie płacić. Za darmo po autostradowych obwodnicach jeżdżą mieszkańcy Krakowa czy Wrocławia. Wprowadzenie opłat dla mieszkańców Gliwic i okolic to jawna dyskryminacja – podkreślał prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz na konferencji prasowej. 15 maja zaapelował bezpośrednio do premiera Donalda Tuska o wywiązanie się z obietnic i wyłączenie z opłat gliwickiej części A4.

Bez opłat na gliwickiej A4
Niedługo potem na stronie internetowej Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej pojawił się projekt rozporządzenia przygotowany specjalnie dla Gliwic. Zapisano w nim, że na autostradzie A4 pomiędzy węzłami Gliwice – Sośnica i Gliwice – Kleszczów opłaty w ruchu lokalnym nie będą pobierane.

Walka o bezpłatny przejazd autostradą A4 pomiędzy węzłami Gliwice – Sośnica i Gliwice – Kleszczów trwa już kilkanaście lat. Przedstawiciele kolejnych rządów obiecywali gliwiczanom darmowy przejazd autostradową obwodnicą, ale potem się z tych obietnic wycofywali. Tak było także przed ostatnimi wyborami. Były publiczne deklaracje, był projekt rozporządzenia gwarantującego nam bezpłatny przejazd. Niestety, po wyborach rozporządzenie zniknęło, o deklaracjach zapomniano, a ministerialni urzędnicy nabrali wody w usta. Protestował w tej sprawie prezydent Gliwic, miejscy radni, śląscy samorządowcy, posłowie ze Śląska, mieszkańcy. Sprawy nabrały ostatnio tempa. Na 1 czerwca zapowiedziano wprowadzenie opłat na autostradzie A4 pomiędzy Gliwicami i Wrocławiem.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~ja72 2012-05-31

Oczywiście w Polsce musi panować decyzyjny debilizm. A wystarczyło wprowadzić winiety jak to jest w Słowacji, Czechach, Austrii, Węgrzech itp. itd. Koszt rocznej winiety nie powala jeśli ktoś dużo jeździ, no chyba że zaś u nas byłby kilkukrotnie wyższy, bo my jesteśmy narodem bogatym... a i tygodniówki (średnio 20zł) są do wytrzymania.. i płacili by wszyscy jak trzeba. nie ma to jak pobudować budki, place, zatrudnić ludzi, a wszystko to tylko korkuje przejazd - zaś ktoś kase wziął...

~warszawiak 2012-05-29

@ antypajac: Z twojego nicka powininny być usunietą pierwsze litery "anty". Nie wiesz, o czym piszesz i widać, że z tobą nie ma co dyskutować, bo o autostradach, kto je buduje, kto nimi zarządza itp nie masz zielonego pojęcia. Co ma koncesja Staleksportu do opisywanego odcinka? Nic i najpierw się doucz, a potem wypowiadaj. Otóż cały odcinek od Sośnicy do Wrocławia był zbudowny i jest zarządzany przez GDDKiA. Jeżeli uważasz, że te kretynizmy na bramkach są w porządku, to dowodzi to tylko twojego chorego umysłu, tak, jak tego durnego urzędasa, który to wymyślił. Zresztą szkoda czasu i słów na odpowiadanie komuś, kto pisze kompletne brednie.

~antypajac 2012-05-28

warszawiak - takim marudom jak ty proponuję wprowadzić odpłatny ten odcinek i tyle. widzisz jakieś inne wyjście z sytuacji? pewnie nie wiesz mądralo, że na a4 są różne koncesje, inną ma stalexport, inny odcinek jest gddkia. ale ty wolisz pomarudzić, powyzywać, pojątrzyć. ohyda i populizm!

~damjan 2012-05-26

jeśli tak bedzie jak prawi warszawiak, to rzeczywiście bedzie to kolejna paranoja jaką bedzie można zastać na naszych drogach

~chriss44 2012-05-25

są równi i równiejsi w tym kraju

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.