mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bezkolizyjny wjazd do Białegostoku

Bezkolizyjny wjazd do Białegostoku

Projekt bezkolizyjnego połączenia drogi ekspresowej S8 z ul. gen. F. Kleeberga oraz ul. Jana Pawła II w Białymstoku to kolejna inwestycja przygotowywana do realizacji w perspektywie unijnej 2014 – 2020.

Bezkolizyjny wjazd do Białegostoku
Koncepcja ta uzyskała już akceptację Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Opiera się na budowie dwupoziomowych skrzyżowań i wiaduktów nad torami PKP. W listopadzie 2012 roku ten projekt został zgłoszony, jako inwestycja strategiczna, do wpisana na listę projektów kluczowych w ramach programu Rozwój Polski Wschodniej.

Szacowany koszt nowej inwestycji to około 85 milionów złotych. Białystok ma pełnić w niej rolę inwestora i koordynatora. Ma także odpowiadać za przygotowanie wniosku o dofinansowanie. Środki na przygotowanie dokumentacji projektowej zapewni Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Dofinansowanie z Unii Europejskiej do tego projektu może pokryć nawet 80% wartości inwestycji. Możliwość skorzystania z tych pieniędzy oznacza, że inwestycja zostanie zrealizowana w latach 2016 – 2018.

Zakończenie budowy Trasy Generalskiej to zmiany także w samym mieście i w poruszaniu się po nim. Dzięki tej inwestycji ruch tranzytowy zostanie wyprowadzony z miasta, białostockie ulice będą eksploatowane w mniejszym stopniu i będzie się po nich jeździło bezpieczniej.
Tematy w artykule: podlaskie drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bargłowa Kościelnego już przejezdna

Obwodnica Bargłowa Kościelnego już przejezdna

Polskie drogi 2015-11-24

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

Polskie drogi 2016-04-20

Komentuj:

~kastyk 2013-06-08

Ruch tranzytowy JUŻ jest wyprowadzony z miasta na tyle, na ile się dało go wyprowadzić. Przebudowa zwiększy płynność i bezpieczeństwo ruchu na odcinkach Trasy Generalskiej, których jeszcze nie modernizowano.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.