Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bezkolizyjny wjazd do Białegostoku

Bezkolizyjny wjazd do Białegostoku

Projekt bezkolizyjnego połączenia drogi ekspresowej S8 z ul. gen. F. Kleeberga oraz ul. Jana Pawła II w Białymstoku to kolejna inwestycja przygotowywana do realizacji w perspektywie unijnej 2014 – 2020.

Bezkolizyjny wjazd do Białegostoku
Koncepcja ta uzyskała już akceptację Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Opiera się na budowie dwupoziomowych skrzyżowań i wiaduktów nad torami PKP. W listopadzie 2012 roku ten projekt został zgłoszony, jako inwestycja strategiczna, do wpisana na listę projektów kluczowych w ramach programu Rozwój Polski Wschodniej.

Szacowany koszt nowej inwestycji to około 85 milionów złotych. Białystok ma pełnić w niej rolę inwestora i koordynatora. Ma także odpowiadać za przygotowanie wniosku o dofinansowanie. Środki na przygotowanie dokumentacji projektowej zapewni Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Dofinansowanie z Unii Europejskiej do tego projektu może pokryć nawet 80% wartości inwestycji. Możliwość skorzystania z tych pieniędzy oznacza, że inwestycja zostanie zrealizowana w latach 2016 – 2018.

Zakończenie budowy Trasy Generalskiej to zmiany także w samym mieście i w poruszaniu się po nim. Dzięki tej inwestycji ruch tranzytowy zostanie wyprowadzony z miasta, białostockie ulice będą eksploatowane w mniejszym stopniu i będzie się po nich jeździło bezpieczniej.
Tematy w artykule: podlaskie drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

Polskie drogi 2016-04-20

Komentuj:

~kastyk 2013-06-08

Ruch tranzytowy JUŻ jest wyprowadzony z miasta na tyle, na ile się dało go wyprowadzić. Przebudowa zwiększy płynność i bezpieczeństwo ruchu na odcinkach Trasy Generalskiej, których jeszcze nie modernizowano.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj