mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bezpieczne święta

Bezpieczne święta

Nie tylko policja ale też radiowi dziennikarze będą patrolować dolnośląskie drogi. W piątek (22 grudnia) Polskie Radio Wrocław rozpoczyna akcję „Bezpieczne święta”. Raport o sytuacji na drogach przedstawiany będzie co pół godziny.

W okresie Świąt policjanci będą sprawdzać prędkości pojazdów na drodze i trzeźwość kierujących, a tymczasem dziennikarze Polskiego Radia Wrocław sprawdzą, którędy najłatwiej wyruszyć na Święta. "Zespół reporterów w całym regionie będzie przyglądał się sytuacji na najważniejszych trasach" - zapowiada Piotr Kamiński, szef programowy Polskiego Radia Wrocław. Pod szczególnym nadzorem będą przejścia graniczne oraz autostrada A-4. "Wszystkie informacje o korkach lub wypadkach, pojawią się na naszej antenie błyskawicznie, by kierowcy mogli wybrać najlepszą drogę" - dodaje Kamiński.

Dziennikarze Polskiego Radia Wrocław w czterech miastach Dolnego Śląska (Wrocławiu, Jeleniej Górze, Wałbrzychu i Legnicy) będą też w piątek relacjonować sytuację wokół centrów handlowych. Podpowiadać będą też alternatywne trasy dojazdu.

"W czasie świąt na drogach ginie najwięcej ludzi i są to zwykle wypadki całych rodzin" - mówi Paweł Majcher prezes Polskiego Radia Wrocław. "Dlatego dodatkowo będziemy przypominać o zasadach ruchu. Okazuje się, że ostrzeżenia „powtarzane do znudzenia” oraz tragiczne statystki działają na wyobraźnię kierujących".

 

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech