mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bezpieczne święta

Bezpieczne święta

Nie tylko policja ale też radiowi dziennikarze będą patrolować dolnośląskie drogi. W piątek (22 grudnia) Polskie Radio Wrocław rozpoczyna akcję „Bezpieczne święta”. Raport o sytuacji na drogach przedstawiany będzie co pół godziny.

W okresie Świąt policjanci będą sprawdzać prędkości pojazdów na drodze i trzeźwość kierujących, a tymczasem dziennikarze Polskiego Radia Wrocław sprawdzą, którędy najłatwiej wyruszyć na Święta. "Zespół reporterów w całym regionie będzie przyglądał się sytuacji na najważniejszych trasach" - zapowiada Piotr Kamiński, szef programowy Polskiego Radia Wrocław. Pod szczególnym nadzorem będą przejścia graniczne oraz autostrada A-4. "Wszystkie informacje o korkach lub wypadkach, pojawią się na naszej antenie błyskawicznie, by kierowcy mogli wybrać najlepszą drogę" - dodaje Kamiński.

Dziennikarze Polskiego Radia Wrocław w czterech miastach Dolnego Śląska (Wrocławiu, Jeleniej Górze, Wałbrzychu i Legnicy) będą też w piątek relacjonować sytuację wokół centrów handlowych. Podpowiadać będą też alternatywne trasy dojazdu.

"W czasie świąt na drogach ginie najwięcej ludzi i są to zwykle wypadki całych rodzin" - mówi Paweł Majcher prezes Polskiego Radia Wrocław. "Dlatego dodatkowo będziemy przypominać o zasadach ruchu. Okazuje się, że ostrzeżenia „powtarzane do znudzenia” oraz tragiczne statystki działają na wyobraźnię kierujących".

 

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.