mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bezpiecznie autostradą, zgodnie z przepisami

Bezpiecznie autostradą, zgodnie z przepisami

Liczba wypadków na autostradach w 2011 roku to zaledwie 0,6 procent wszystkich wypadków. Świadczy to o tym, że autostrady są najbezpieczniejszymi drogami. Należy pamiętać o przestrzeganiu przepisów.

Bezpiecznie autostradą, zgodnie z przepisami
Łamanie przepisów związanych z jazdą po autostradzie grozi konsekwencjami, z których mandat i punkty karne mogą być najmniej dotkliwą. Dużo poważniejszą jest prawdopodobieństwo spowodowania kolizji lub wypadku. W 2011 roku na polskich autostradach doszło do 232 wypadków, w których zginęło 37 osób (0,9%) a rannych zostało 358 (0,7%).

Na autostradach obowiązują liczne zakazy i nakazy dotyczące zachowań podczas korzystania z tras szybkiego ruchu, które nie obowiązują na innych drogach. Poza regułami wynikającymi bezpośrednio z przepisów są też takie, które dyktują zdrowy rozsądek.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Audi A4 – po zmianach

auto motor i sport 0000-00-00

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~edeq 2012-03-27

Zareagowaliście na opinie pod innym postem o bezpieczeństwie, przedstawiając rzetelne dane. Gratuluję.

~ps 2012-03-27

A na zdjęciu widać właśnie przykład łamania przepisu. Widzę, że zdjęcie zrobione na A8 czy w ok. Wrocławia czyli w ....Polsce. Samochód jedzie środkowym pasem mimo iż prawy ma wolny. Myślę, że przydałyby się więcej artykułów mających na celu uświadamianie oraz edukowanie o tym jak się zachować na autostradzie. Zdaje sobie sprawę, że z faktu małej ilości autostrad większość polskich kierowców nie potrafi się odpowiednio zachować.

~astrolog 2012-03-27

Nareszcie sensowny artykul, bo jakis debil z komendy drogowki napisal, ze z powodu podniesienia dopuszczalnej predkosci na autostradach i ekspresowkach jest wiecej wypadkow. Tylko ten kretyn nie zauwazyl, ze otworzyli kilkaset kilometrow nowych drog, wiec i wypadkow musi byc wiecej. Drogowka sie wscieka, bo te lobuzy nie maja kogo lapac. Jazda 140-150 km/godz na autostradzie to naprawde dla wielu wystarczajaca predkosc. Teraz beda musieli czesciej siedziec po krzakach by lapac jeleni.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.