mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bezpieczniej na A1

Bezpieczniej na A1

Na pomorskim, pierwszym odcinku autostrady A1, ma być bezpieczniej. W tym celu podpisano Plan Ratowniczy, który ułatwi koordynację wszystkich jednostek ratunkowych na wypadek zagrożenia na trasie z Rusocina do Nowych Marz.

Bezpieczniej na A1
Pod koniec lipca bieżącego roku w miejscowości Ropuchy koło Pelplina podpisany został Plan Ratowniczy dla odcinka autostrady A1 Rusocin – Nowe Marzy. Głównym celem planu jest stworzenie szybkiego i sprawnego systemu alarmowania podczas wypadku, pożaru lub innego miejscowego zagrożenia oraz skrócenie czasu dojazdu służb ratowniczych do miejsca zdarzenia. Działania te obejmą oddany do użytku w grudniu zeszłego roku, 25 km odcinek z Rusocina do Swarożyna oraz budowany 65 km fragment ze Swarożyna do Nowych Marz, który zostanie oddany do użytku w listopadzie tego roku.

Dokument ma również ułatwić koordynację działań jednostek Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych, Policji i Pogotowia Ratunkowego. W planie określono m.in. procedury alarmowania odpowiednich służb oraz zasady organizacji dowodzenia akcjami ratowniczo – gaśniczymi na autostradzie. Dokument, którego autorem jest koncesjonariusz autostrady A1 - firma Gdańsk Transport Company, przed podpisaniem opiniowany był m.in. przez Komendy Wojewódzkie Policji w Gdańsku i Bydgoszczy, Komendy Wojewódzkie Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku i Toruniu, Pomorski Urząd Wojewódzki i Kujawsko Pomorski Urząd Wojewódzki. Konieczność opracowania Planu Ratowniczego nałożyła na koncesjonariusza umowa na budowę i eksploatację autostrady zawarta pomiędzy GTC, a Ministrem Infrastruktury w 2004 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Komentuj:

~grz 2008-08-10

aaa, trafne spostrzeżenie. Ja miałem podobne skojarzenia, ale myślałem że przeczytam o większej ilości nieoznakowanych radiowozów.

~aaa 2008-08-07

Po tytule spodziewałem się czego w stylu: " w tym celu ustawiono 70 fotoradarów i ograniczono miejscami (na 90% trasy) predkość do 70km/h". A może nie powinienem tego pisać? Ktoś pomyśli, że to dobry pomysł i jak nic mamy kolejną akcję bezpieczeństwo w ostrogach (znaczy na drogach)

~my 2008-08-07

dobrze, jak znam życie to będzie grudzień...

~Mieszko 2008-08-06

tyle że autorzy artykułu jeszcze o tym nie wiedzą ;)

~Piotrek 2008-08-06

65km ze Swarożyna do Nowych Marz oddaja do użytku 15 października a nie w listopadzie...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic