mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bezpieczniej na DK 61

Bezpieczniej na DK 61

Oddano do użytku zmodernizowany 3,2 km fragment drogi krajowej nr 61 Zegrze – Serock. Dwujezdniowy odcinek trasy ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa i podnieść standard podróżowania. Kolejną inwestycją na tej drodze będzie budowa obwodnicy Serocka.

Bezpieczniej na DK 61
27 listopada bieżącego roku odbyło się uroczyste otwarcie drogi krajowej nr 61 na odcinku Zegrze - Serock. W czasie uroczystości, dyrektor warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Wojciech Dąbrowski, Starosta Legionowski Jan Grabiec i gospodarz gminy Sylwester Sokolnicki mówili o wielkim znaczeniu tej inwestycji dla poprawy bezpieczeństwa, jak również szeregu udogodnień podnoszących standard podróżowania. Otwarcia zmodernizowanej drogi dokonał Jacek Kozłowski, Wojewoda Mazowiecki, wręczając również pozwolenie na budowę obwodnicy Serocka, która będzie stanowić kolejny etap prac na krajówce. Projekt ma na celu rozwiązanie problemów ruchu lokalnego.

Nowa trasa Zegrze - Serock powstała na jednym z najbardziej niebezpiecznych odcinków drogi krajowej nr 61. Rozbudowa 3,2 km odcinka trwała prawie rok. W ramach kontraktu oprócz dwujezdniowej drogi klasy GP (główna przyspieszona) o nośności 115 kN na oś, wybudowano bezkolizyjne skrzyżowanie dwupoziomowe z droga gminną i ul. Szaniawskiego i przebudowano trzy skrzyżowania (w tym jedno z sygnalizacją świetlną). Poza tym powstały dwie kładki dla pieszych, 4,2 km dróg dojazdowych, zabezpieczenia związane z ochroną środowiska (w tym około 2,2 km ekranów akustycznych), zatoki autobusowe, chodniki, elementy odwodnienia drogi, kompletne oznakowanie pionowe i poziome oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu.

Koszt tej inwestycji to 71 mln zł. W całości została sfinansowana z budżetu państwa. Wykonawcą prac było konsorcjum: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Mińsk Mazowiecki Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Robót Mostowych „Mosty- Łódź” S.A.

Następnym odcinkiem drogi krajowej nr 61, którym zajmą się drogowcy będzie obwodnica Serocka. Wojewoda mazowiecki podpisał i przekazał pozwolenie na realizację tej inwestycji. Dzięki tej decyzji już na przełomie stycznia i lutego 2009 roku będzie możliwe rozpoczęcie robót przygotowawczych w terenie.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~Adam 2008-12-13

Ja wam powiem te wszystkie drogi to nasze władze robią na wczoraj. Wszystkie wyloty z Warszawy na odległość 50-60 km od miasta powinny być robione 3 pasmowe. A robi się 2 pasy na wczoraj. Ten kraj się cofa nie ma ,żadnych perspektywicznych planów rozwoju. Wybierajcie dalej Kaczyńskich, Leperów ,Gertychów a za niedługo znajdziecie się w nocniku.

~bw 2008-12-02

Jechalem po tej nowej trasie, niestety nawierzchnia mimo ze nowiutka nie jest rowna, wykonawca sie nie popisal, znacznie lepsza jest nawierzchnia miedzy Serockiem a Pultuskiem, gdzie remont byl robiony kilka lat temu. Podsumowujac: wykonawca trasy Serock - Zegrze to partacz. Szkoda na nich kasy, mam nadzieje, ze obwodnice Serocka wykona inna, lepsza firma

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Range Rover Velar - luksusowy brat F-Pace
Range Rover Velar - luksusowy brat F-Pace
Na stoisku Range Rovera w Genewie nie zabraknie gorącej premiery. Oto całkowicie nowy model z segmentu SUV, który wypełni lukę pomiędzy najmniejszym Evqoue, a dużym Sport.