mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bezpieczniej na DK 74

Bezpieczniej na DK 74

Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o zakończeniu remontu odcinka drogi krajowej nr 74 Kielce – Cedzyna. Inwestycja była odpowiedzią na starania mieszkańców Cedzyny, domagających się poprawy bezpieczeństwa.

Bezpieczniej na DK 74
24 listopada bieżącego roku miało miejsce symboliczne otwarcie zmodernizowanego odcinka drogi krajowej nr 74 Kielce – Cedzyna. W uroczystości wzięli udział m.in. wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Zdzisław Wrzałka, wiceprezydent Kielc Tadeusz Sayor oraz przedstawiciele kieleckiego oddziału GDDKiA.

Remont odcinka Kielce - Cedzyna rozpoczął się w ubiegłym roku i został podzielony na dwa etapy. W ramach inwestycji odnowiona została nawierzchnia na 4 km fragmencie drogi krajowej nr 74. Zamontowana została również sygnalizacja świetlna oraz wydzielone zostały lewoskręty na skrzyżowaniu kieleckiej ulicy Sandomierskiej z Wikaryjską. Ponadto podjęto szereg działań zmierzających do poprawy płynności i bezpieczeństwa ruchu. Szczególny nacisk położono na poprawę bezpieczeństwa pieszych. W ramach prac wybudowano 7 przejść dla pieszych z azylami oraz nowym oznakowaniem. Zamontowano również bariery ochronne, mostowe oraz poręcze dla pieszych przy trasie Kielce – Cedzyna. Wykonano nowe oznakowanie poziome i pionowe oraz zamontowano elementy odblaskowe.

Inwestycja jest odpowiedzią na starania mieszkańców Cedzyny domagających się poprawy bezpieczeństwa pieszych.  Przedsięwzięcie kosztowało ponad 7 mln zł.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Komentuj:

~dan 2008-11-27

Brakowało jeszcze biskupa i rabina. Tym urzędasom się w d...ch poprzewracało z dobrobytu. Żeby jeszcze lepiej brzmiało to mogli policzyć tam i z powrotem.

~Kierowca 2008-11-26

Wyremontowano az 4 kilometry drogi. Woooow. A czy szaman byl i poswiecil ten odcinek? Powinni podac, ze wyremontowano 4000 metrow drogi, to brzmialo by lepiej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.