mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bezpieczniej na DW 727

Bezpieczniej na DW 727

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego poinformował o oddaniu do użytku zmodernizowanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 727 w miejscowości Przysucha. Remont 4,5 km fragmentu trasy kosztował 10 mln zł i przyczyni się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa.

Bezpieczniej na DW 727
14 listopada bieżącego roku w Przysusze uroczyście oddano do użytku 4,5 km odcinek drogi wojewódzkiej nr 727. W uroczystości wzięli udział m.in. Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz, przedstawiciele Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie – rejon drogowy w Radomiu i lokalnych władz samorządowych oraz mieszkańcy powiatu przysuskiego.

W ramach modernizacji drogowcy położyli nową nawierzchnię jezdni na odcinkach od Skrzyńska do Przysuchy, od Przysuchy do miejscowości Młynów oraz w miejscowości Borkowice. Wybudowane zostały chodniki, zatoki postojowe dla autobusów i samochodów osobowych oraz azyle dla pieszych. W Przysusze powstało rondo, w Borkowicach dodatkowo plac do parkowania. Na całej długości drogi poprawione zostało odwodnienie. Całkowity koszt modernizacji wyniósł 10 mln zł. Inwestycja została w całości sfinansowana z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Piotr Szprendałowicz podkreślił, że przebudowana droga wojewódzka zwiększy bezpieczeństwo podróżujących nią Mazowszan, a także wpłynie na poprawę warunków życia mieszkańców całego powiatu przysuskiego. Przypomniał również, że bieżący rok jest już czwartym z rzędu rokiem dynamicznego wzrostu nakładów inwestycyjnych na drogi wojewódzkie. W stosunku do ubiegłego roku bezpośrednie wydatki inwestycyjne są większe o blisko 25 mln zł i sięgają ponad 161 mln zł.

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Mike 2012-04-07

Ale ktoś zapomniał o odcinku Przysucha - Klwów. Koniec świata.

~Alfista 2008-11-30

Ja Cię kręce, dlaczego zawsze jak oddają jakiś zapieprzny kawałeczek drogi jakieś 5km wojewódzkiej to jest huczne przecinanie wstęgi?!? To jakiś wielki cud takie 5km!??!

~romek 2008-11-24

czy była balanga bo ten pierwszy ma przekręcony krawat.milczy sie na temt wykonawcy-cicho sza bo się wyda

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Odświeżona Skoda Octavia Scout ma teraz większy prześwit i lepszą przyczepność. Wybraliśmy się nią poza asfaltowe drogi.
Mini Countryman Mini Countryman