mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bezpieczniej na drodze nr 74 w świętokrzyskim

Bezpieczniej na drodze nr 74 w świętokrzyskim

Kierowcy mogą bezpiecznie wjechać na drogę krajową nr 74 z dróg podporządkowanych w Mniowie. Od dzisiaj działa tam nowa sygnalizacja świetlna. Zmieniona została także organizacja ruchu w obrębie 7 skrzyżowań z drogą nr 74 na kilkukilometrowym odcinku Rozgół - Mniów.

Bezpieczniej na drodze nr 74 w świętokrzyskim
Nowoczesna akomodacyjna (wzbudzana) sygnalizacja świetlna z jednej strony zapewnia w jak największym stopniu płynność ruchu na głównej drodze krajowej nr 74, z drugiej strony pozwala kierowcom na bezpieczne włączenie się do drogi głównej z powiatowych dróg podporządkowanych. Na dwóch skrzyżowaniach w Mniowie zamontowano w sumie 6 kamer rejestrujących samochody oczekujące na włączenie się do drogi głównej albo na skręt w drogę podporządkowaną. Sygnał przekazywany z kamery oznacza, że zapali się dla nich zielone światło. Jeśli chętnych do manewru nie będzie, zielona faza będzie obowiązywać nieustannie dla jadących drogą nr 74.

Dodatkowo w ramach inwestycji zmieniona została organizacja ruchu na skrzyżowaniach usytuowanych na 6-kilometrowym odcinku Rogół – Mniów drogi krajowej nr 74. Poprzez nowe oznakowanie poziome i pionowe wydzielone zostały bezpieczne lewoskręty w obrębie 7 skrzyżowań.

Działania podejmowane przez GDDKiA w ciągu ostatnich dziesięciu lat przyczyniły się do znacznej poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dla przykładu w 2003 roku na drogach krajowych województwa świętokrzyskiego doszło do 517 wypadków, a w 2013 odnotowano ich 296 czyli o ponad 40 procent mniej. W porównaniu z rokiem 2003, w roku ubiegłym odnotowano dwukrotnie mniej ofiar śmiertelnych, a o 60 procent zmalała liczba ofiar i rannych wśród pieszych.

Podobne wiadomości:

Bezpieczny samochód służbowy

Bezpieczny samochód służbowy

Bezpieczna jazda 2017-02-28

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.