mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bezpieczniej na drogach Podkarpacia

Bezpieczniej na drogach Podkarpacia

Na podkarpackich drogach krajowych odnotowano w ubiegłym roku znaczny spadek liczby wypadków. Jest to m.in. zasługa rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, który prowadzi inwestycje związane z podnoszeniem poziomu bezpieczeństwa na drogach.

Bezpieczniej na drogach Podkarpacia
W porównaniu do 2007 roku, na drogach krajowych Podkarpacia aż o 44 procent zmniejszyła się liczba ofiar śmiertelnych (66 osób zabitych), o jedną piątą zmalała liczba rannych, a o 17 procent spadła ogólna liczba wypadków. Te statystyki pokazują jednak, że wciąż niezbędne są starania o poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. W związku z tym rzeszowski oddział GDDKiA kontynuuje działania w zakresie poprawy stanu technicznego dróg i ich oznakowania, segregacji ruchu (m.in. przez budowę obwodnic i dróg alternatywnych), przebudowy skrzyżowań i uspokajania ruchu na odcinkach przebiegających przez miejscowości.

W 2008 roku udało się m.in. wybudować 31 km chodników, 20 zatok autobusowych, oświetlić 55 przejść dla pieszych oraz ustawić 51 fotoradarów. Ważnym elementem są również, jeszcze niedawno krytykowane, wyspy kanalizujące ruch wraz ze znakami aktywnymi, których na drogach krajowych ustawiono w 2008 roku aż 70. Rozwiązania te ułatwiają pieszym pokonanie ruchliwej jezdni, a kierowców zmuszają do ostrożnej jazdy. Warto zaznaczyć że tam, gdzie znajdują się wysepki, nie odnotowano żadnych wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~myślący 2009-02-04

antyradarze jesteś raczej antytalentem (ortograficzno-gramatycznym). Bardzo cieszy mnie Twoja reakcja bowiem oznacza iż, czy chcesz czy nie, jadąc autem i widząc antyradar zwalniasz. I oto chodzi!!!

~antyradar 2009-02-03

51....fotoradarow...ehh ten kraj schodzi na psy. niedosc ze z budowa drog im nieidzie, pieniedzy nieumieja wydac.....to jeszcze jełopy z GDDKiA tylko fotoradary stawiaja gdzie sie da.(

~kibic 2009-02-03

Cyt: "W 2008 roku udało się m.in. wybudować 31 km chodników, 20 zatok autobusowych, oświetlić 55 przejść dla pieszych oraz ustawić 51 fotoradarów..." a gdzie drogi ?? ile wybudowano km dróg ? Beznadzieja !!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.