mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bezpieczniej na drogach krajowych

Bezpieczniej na drogach krajowych

Drogi krajowe to zaledwie 5% wszystkich dróg w Polsce, jednak ze względu na duże natężenie ruchu generują aż 40% wszystkich wypadków w kraju. Ministerstwo transportu i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczynają program poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Bezpieczniej na drogach krajowych

Realizowany jest już program pilotażowy dotyczący poprawy bezpieczeństwa na najdłuższej drodze krajowej nr 8 o długości 791 km. Koszt programu wyniesie 160 mln zł.

W ramach programu w 2007 r. na drodze krajowej nr 8 zostanie zbudowanych ponad 24 km chodników, 93 km barierek przy chodnikach, 3 kładki dla pieszych, 15 nowych sygnalizacji świetlnych. Nastąpi przebudowa 15 skrzyżowań, likwidacja słupów i drzew w pobliżu drogi, doświetlenie 9 przejść dla pieszych, zostaną ustawione 92 słupy na fotoradary.

„W 2006 r. na polskich drogach zginęło ponad 5 tys. osób. Głównych celem realizacji programu poprawy bezpieczeństwa na drogach krajowych będzie zredukowanie tej liczby o 1500 osób w 2013 roku” – powiedział Minister Transportu Jerzy Polaczek. „Jednak poprzez działania inżynieryjne możemy zredukować statystyki o 900 ofiar. Kolejne 600 osób możemy uratować poprzez odpowiednią komunikację społeczną i edukację obywateli” – dodał.

Przeczytaj także:

Wypadek to nie przypadek! (2007-04-23)

Krajowa ósemka ‘pod opieką’ (2007-03-22)

Program likwidacji miejsc niebezpiecznych (2007-01-10)

 

 


Podobne wiadomości:

Wypadek to nie przypadek!

Wypadek to nie przypadek!

Aktualności 2007-04-23

Komentuj:

~as 2007-05-02

M albo masz 12 lat, albo jesteś prowokatorem. Każdy myślący kierowca wie, dziesiątki rzeczy może spowodować, że auto znajdzie się za drogą. Niekoniecznie nawet błąd kierowcy, jak to miało miejsce w przypadku Jędrzejczak, choć gdyby nie drzewo jej brat by żył. Ale jakby to ten facet z naprzeciwka uciekł na pobocze przez czołówką z wyprzedzjącym autem? Można zasłabnąć, złapać kapcia, auto może zawieść, dzieci odwrócic uwagę... ważne, że jak auto znajdzie się za drogą to żeby nie było tam drzewa-mordercy. A nawet jak kierowca sam popełni błąd, to musi od razu ginąć, bo ktos posadził drzewo wzdłuż drogi?

~mil1231@gazeta.pl 2007-04-25

podstawa to skrzyżowania bezkolizyjne!

~M 2007-04-24

No tak, drzewa same przyciagają kierowców i wten sposób powodują wypadki. A słupki... To dopiero przebiegłe bestie. Ile przez nie jest dramatów! Kłada się przed maską i człowiek nie ma wyjścia.

~student 2007-04-24

"likwidacja słupów i drzew w pobliżu drogi" ?! Ktoś wreszcie zmądrzał w tym kraju i dostrzegł tych cichych morderców. Tylko czemu jednocześnie przy krajowej 35 sadzone nowe drzewa?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic