mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bezpieczniej na drogach krajowych

Bezpieczniej na drogach krajowych

Drogi krajowe to zaledwie 5% wszystkich dróg w Polsce, jednak ze względu na duże natężenie ruchu generują aż 40% wszystkich wypadków w kraju. Ministerstwo transportu i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczynają program poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Bezpieczniej na drogach krajowych

Realizowany jest już program pilotażowy dotyczący poprawy bezpieczeństwa na najdłuższej drodze krajowej nr 8 o długości 791 km. Koszt programu wyniesie 160 mln zł.

W ramach programu w 2007 r. na drodze krajowej nr 8 zostanie zbudowanych ponad 24 km chodników, 93 km barierek przy chodnikach, 3 kładki dla pieszych, 15 nowych sygnalizacji świetlnych. Nastąpi przebudowa 15 skrzyżowań, likwidacja słupów i drzew w pobliżu drogi, doświetlenie 9 przejść dla pieszych, zostaną ustawione 92 słupy na fotoradary.

„W 2006 r. na polskich drogach zginęło ponad 5 tys. osób. Głównych celem realizacji programu poprawy bezpieczeństwa na drogach krajowych będzie zredukowanie tej liczby o 1500 osób w 2013 roku” – powiedział Minister Transportu Jerzy Polaczek. „Jednak poprzez działania inżynieryjne możemy zredukować statystyki o 900 ofiar. Kolejne 600 osób możemy uratować poprzez odpowiednią komunikację społeczną i edukację obywateli” – dodał.

Przeczytaj także:

Wypadek to nie przypadek! (2007-04-23)

Krajowa ósemka ‘pod opieką’ (2007-03-22)

Program likwidacji miejsc niebezpiecznych (2007-01-10)

 

 


Podobne wiadomości:

Wypadek to nie przypadek!

Wypadek to nie przypadek!

Aktualności 2007-04-23

Komentuj:

~as 2007-05-02

M albo masz 12 lat, albo jesteś prowokatorem. Każdy myślący kierowca wie, dziesiątki rzeczy może spowodować, że auto znajdzie się za drogą. Niekoniecznie nawet błąd kierowcy, jak to miało miejsce w przypadku Jędrzejczak, choć gdyby nie drzewo jej brat by żył. Ale jakby to ten facet z naprzeciwka uciekł na pobocze przez czołówką z wyprzedzjącym autem? Można zasłabnąć, złapać kapcia, auto może zawieść, dzieci odwrócic uwagę... ważne, że jak auto znajdzie się za drogą to żeby nie było tam drzewa-mordercy. A nawet jak kierowca sam popełni błąd, to musi od razu ginąć, bo ktos posadził drzewo wzdłuż drogi?

~mil1231@gazeta.pl 2007-04-25

podstawa to skrzyżowania bezkolizyjne!

~M 2007-04-24

No tak, drzewa same przyciagają kierowców i wten sposób powodują wypadki. A słupki... To dopiero przebiegłe bestie. Ile przez nie jest dramatów! Kłada się przed maską i człowiek nie ma wyjścia.

~student 2007-04-24

"likwidacja słupów i drzew w pobliżu drogi" ?! Ktoś wreszcie zmądrzał w tym kraju i dostrzegł tych cichych morderców. Tylko czemu jednocześnie przy krajowej 35 sadzone nowe drzewa?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando