mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bezpieczniej na drogach krajowych Podkarpacia

Bezpieczniej na drogach krajowych Podkarpacia

W ubiegłym roku aż o ponad 40 procent zmniejszyła się liczba ofiar śmiertelnych w wypadkach na podkarpackich drogach krajowych. Tak duża poprawa statystyk to m.in. zasługa prac prowadzonych przez rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Bezpieczniej na drogach krajowych Podkarpacia
W 2008 roku rzeszowski oddział GDDKiA odnotował spadek liczby wypadków na drogach krajowych Podkarpacia. W porównaniu do 2007 roku aż o ponad 40 procent zmniejszyła się liczba ofiar śmiertelnych, spadła liczba rannych oraz ogólna liczba wypadków. Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na drogach krajowych Podkarpacia to zasługa prac w zakresie poprawy stanu technicznego dróg i ich oznakowania, segregacji ruchu, przebudowy skrzyżowań i uspokajania ruchu na odcinkach przebiegających przez miejscowości, ale również szeregu zadań z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, wykonywanych w ramach autorskiego programu GDDKiA Drogi Zaufania - Bezpiecznych Osiem.

W przypadku zadań związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego, w minionym roku udało się m.in. wybudować 31 km chodników, 20 zatok autobusowych i 70 wysp kanalizujących ruch. Poza tym oświetlono przejścia dla pieszych, ustawiono znaki aktywne, wybudowano sygnalizacje świetlne, oznakowano niebezpieczne odcinki, wprowadzono zmiany w oznakowaniu poziomym oraz ustawiono ponad 50 fotoradarów.

Wśród ważniejszych przedsięwzięć znalazła się także przebudowa niebezpiecznego odcinka drogi krajowej nr 9 w miejscowości Wyżne, której zakres objął także budowę chodnika o długości 2,7 km oraz ustawienie barier energochłonnych o długości około 1km.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~bezpieczny 2009-03-16

Nie dziwie się temu jeśli całe Podkarpacie jest remontowane: DK 4, 9 i 19 - jeździ sie tam wolno albo stoi w korku i stad bezpieczniej :):):):). wkurza mnie to żółwie tempo ale jeśli zginęło tyle mniej ludzi to może warto się jeszcze trochę pomęczyć aż nie zbudują A4 i S 19 - BYLEBY SZYBKO.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.