mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bezpieczniej na drogach krajowych Podkarpacia

Bezpieczniej na drogach krajowych Podkarpacia

W ubiegłym roku aż o ponad 40 procent zmniejszyła się liczba ofiar śmiertelnych w wypadkach na podkarpackich drogach krajowych. Tak duża poprawa statystyk to m.in. zasługa prac prowadzonych przez rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Bezpieczniej na drogach krajowych Podkarpacia
W 2008 roku rzeszowski oddział GDDKiA odnotował spadek liczby wypadków na drogach krajowych Podkarpacia. W porównaniu do 2007 roku aż o ponad 40 procent zmniejszyła się liczba ofiar śmiertelnych, spadła liczba rannych oraz ogólna liczba wypadków. Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na drogach krajowych Podkarpacia to zasługa prac w zakresie poprawy stanu technicznego dróg i ich oznakowania, segregacji ruchu, przebudowy skrzyżowań i uspokajania ruchu na odcinkach przebiegających przez miejscowości, ale również szeregu zadań z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, wykonywanych w ramach autorskiego programu GDDKiA Drogi Zaufania - Bezpiecznych Osiem.

W przypadku zadań związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego, w minionym roku udało się m.in. wybudować 31 km chodników, 20 zatok autobusowych i 70 wysp kanalizujących ruch. Poza tym oświetlono przejścia dla pieszych, ustawiono znaki aktywne, wybudowano sygnalizacje świetlne, oznakowano niebezpieczne odcinki, wprowadzono zmiany w oznakowaniu poziomym oraz ustawiono ponad 50 fotoradarów.

Wśród ważniejszych przedsięwzięć znalazła się także przebudowa niebezpiecznego odcinka drogi krajowej nr 9 w miejscowości Wyżne, której zakres objął także budowę chodnika o długości 2,7 km oraz ustawienie barier energochłonnych o długości około 1km.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Range Rover - przyłapany!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~bezpieczny 2009-03-16

Nie dziwie się temu jeśli całe Podkarpacie jest remontowane: DK 4, 9 i 19 - jeździ sie tam wolno albo stoi w korku i stad bezpieczniej :):):):). wkurza mnie to żółwie tempo ale jeśli zginęło tyle mniej ludzi to może warto się jeszcze trochę pomęczyć aż nie zbudują A4 i S 19 - BYLEBY SZYBKO.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.