mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bezpieczniej na dziewiątce w Wyżnem

Bezpieczniej na dziewiątce w Wyżnem

Zakończyła się przebudowa jednego z najniebezpieczniejszych miejsc na mapie drogowej Podkarpacia, odcinek drogi krajowej nr 9 w miejscowości Wyżne.

Bezpieczniej na dziewiątce w Wyżnem
Ta dwuletnia inwestycja zrealizowana została w ramach autorskiego programu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego GDDKiA „Drogi Zaufania". Jej wartość to ponad 10 mln zł. Wykonawcą prac na DK nr 9 był „Drogbud" Podkarpacki Holding Budowy Dróg ze Strzyżowa.

Zakręty w Wyżnem często nazywane były zakrętami śmierci. 2,7 kilometrowy odcinek krajowej dziewiątki w Wyżnem stanowił najczarniejszy punkt na mapie sieci dróg podkarpackich. Potwierdzają to statystyki wypadkowe. W latach 2001-2008 na tym odcinku miało miejsce 37 wypadków drogowych,  w których rannych zostało 55 osób, a śmierć poniosło 20.  

Odcinek DK nr 9 w Wyżnem został przebudowany zgodnie z istniejącymi możliwościami terenowymi. Zakres prac obejmował między innymi: przebudowę nawierzchni i poboczy, z dostosowaniem do nacisków 11,5 ton/oś, korektę geometrii łuków, przebudowę istniejących skrzyżowań i zjazdów, budowę chodników i 2 przejść dla pieszych.

Podobne wiadomości:

Święta 2016 na drogach – mniej wypadków, mniej pijanych

Święta 2016 na drogach – wypadków,...

Aktualności 2016-12-27

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~Tomas 2009-12-14

Witam! mam tylko jedno zastrzeżenie co do wysepek ustawionych na skrzyżowaniu wyjeżdzając od domu ludowego w Wyżnem w kierunku Barwinka. Zostały tak ustawione że cieżko jest się zmieścić autem osobowym a co dopiero złamać większe auto TIR które dość często wyjeżdzają z Parkingu przy stacji Paliw Elkar.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech