mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bezpieczniej na dziewiątce w Wyżnem

Bezpieczniej na dziewiątce w Wyżnem

Zakończyła się przebudowa jednego z najniebezpieczniejszych miejsc na mapie drogowej Podkarpacia, odcinek drogi krajowej nr 9 w miejscowości Wyżne.

Bezpieczniej na dziewiątce w Wyżnem
Ta dwuletnia inwestycja zrealizowana została w ramach autorskiego programu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego GDDKiA „Drogi Zaufania". Jej wartość to ponad 10 mln zł. Wykonawcą prac na DK nr 9 był „Drogbud" Podkarpacki Holding Budowy Dróg ze Strzyżowa.

Zakręty w Wyżnem często nazywane były zakrętami śmierci. 2,7 kilometrowy odcinek krajowej dziewiątki w Wyżnem stanowił najczarniejszy punkt na mapie sieci dróg podkarpackich. Potwierdzają to statystyki wypadkowe. W latach 2001-2008 na tym odcinku miało miejsce 37 wypadków drogowych,  w których rannych zostało 55 osób, a śmierć poniosło 20.  

Odcinek DK nr 9 w Wyżnem został przebudowany zgodnie z istniejącymi możliwościami terenowymi. Zakres prac obejmował między innymi: przebudowę nawierzchni i poboczy, z dostosowaniem do nacisków 11,5 ton/oś, korektę geometrii łuków, przebudowę istniejących skrzyżowań i zjazdów, budowę chodników i 2 przejść dla pieszych.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Mniej zabitych, więcej pijaków

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Tomas 2009-12-14

Witam! mam tylko jedno zastrzeżenie co do wysepek ustawionych na skrzyżowaniu wyjeżdzając od domu ludowego w Wyżnem w kierunku Barwinka. Zostały tak ustawione że cieżko jest się zmieścić autem osobowym a co dopiero złamać większe auto TIR które dość często wyjeżdzają z Parkingu przy stacji Paliw Elkar.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross