mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bezpieczniej na skrzyżowaniach w lubelskim

Bezpieczniej na skrzyżowaniach w lubelskim

Dzieki nowej sygnalizacji świetlnej w Moszczance, Radzyniu Podlaskim i Janowie Lubelskim poprawi się bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Bezpieczniej na skrzyżowaniach w lubelskim
Nowa sygnalizacja świetlna stoi już na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 17 i 48 w Moszczance (na zdjęciu). W połowie grudnia uruchomione zostaną dwie kolejne na DK19: w Radzyniu Podlaskim na skrzyżowaniu z DK63 oraz w Niemcach na skrzyżowaniu z ul. Willową (wyjazd w kierunku Lublina). Działa już sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych w centrum Janowa Lubelskiego.

Sygnalizacja w Moszczance jest rozwiązaniem tymczasowym i będzie funkcjonowała do zakończenia budowy drogi ekspresowej S17 (I połowa 2019 roku). W ramach tej inwestycji obecne skrzyżowanie zostanie przebudowane na rondo. Urządzenia zamontowane w Moszczance to wyremontowana sygnalizacja działająca wcześniej na przebudowanym odcinku DK17 Lublin – Piaski. Obecnie na sygnalizatorach pulsuje żółte światło by kierowcy mogli przyzwyczaić się do nowej organizacji ruchu. Za kilka dni sygnalizacja będzie działać w pełnym cyklu.

W Radzyniu Podlaskim montaż sygnalizacji świetlnej wiąże się z korektą skrzyżowania. Na wlocie od strony Łukowa powstał pas do prawoskrętu, przebudowano chodnik, oświetlenie drogowe oraz kanalizację deszczową. Zdemontowane z tego skrzyżowania aktywne znaki  D-6 (przejście dla pieszych) przeniesione zostaną do dwóch miejscowości leżących przy DK63: Biała i Ulan Majorat.

Również w Niemcach dotychczasowy aktywny znak D-6 zostanie przeniesiony na inne przejście w tej miejscowości a na skrzyżowaniu z drogą powiatową i gminną ustawiona nowa sygnalizacja świetlna.

Od miesiąca działa już sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych w centrum Janowa Lubelskiego na DK74. Tak jak i w pozostałych miejscach piesi wzbudzają ją przyciskiem na słupku.

Koszt prac związanych z ustawieniem sygnalizacji świetlnych wyniesie blisko milion zł. Działania te poprawią bezpieczeństwo ruchu. Skrzyżowanie w Moszczance było jednym z bardziej  niebezpiecznych na sieci dróg zarządzanych przez lubelski oddział GDDKiA . Od początku 2010 do października 2014 roku odnotowano dziesięć wypadków (zginęły trzy osoby a 17 zostało rannych). Na skrzyżowaniu w Radzyniu Podlaskim w tym samym okresie odnotowano trzy wypadki (dziewięć osób rannych), w Niemcach dwa wypadki (jedna osoba zginęła, dwie ranne), a w Janowie Lubelskim pięć wypadków w których obrażenia odniosło pięciu pieszych.
Tematy w artykule: lubelskie bezpieczenstwo

Podobne wiadomości:

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą Lublina

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą...

Polskie drogi 2016-05-02

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Bezpieczna jazda 2016-04-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda pracuje nad hybrydą
Honda pracuje nad hybrydą
Japoński producent postawił sobie bardzo ambitny cel. Do 2030 roku dwie trzecie samochodów sprzedawanych przez tą markę ma być napędzana układem hybrydowym. Dlatego inżynierowie pracują nad nowym rozwiązaniem.