mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bezpieczniej na skrzyżowaniach w lubelskim

Bezpieczniej na skrzyżowaniach w lubelskim

Dzieki nowej sygnalizacji świetlnej w Moszczance, Radzyniu Podlaskim i Janowie Lubelskim poprawi się bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Bezpieczniej na skrzyżowaniach w lubelskim
Nowa sygnalizacja świetlna stoi już na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 17 i 48 w Moszczance (na zdjęciu). W połowie grudnia uruchomione zostaną dwie kolejne na DK19: w Radzyniu Podlaskim na skrzyżowaniu z DK63 oraz w Niemcach na skrzyżowaniu z ul. Willową (wyjazd w kierunku Lublina). Działa już sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych w centrum Janowa Lubelskiego.

Sygnalizacja w Moszczance jest rozwiązaniem tymczasowym i będzie funkcjonowała do zakończenia budowy drogi ekspresowej S17 (I połowa 2019 roku). W ramach tej inwestycji obecne skrzyżowanie zostanie przebudowane na rondo. Urządzenia zamontowane w Moszczance to wyremontowana sygnalizacja działająca wcześniej na przebudowanym odcinku DK17 Lublin – Piaski. Obecnie na sygnalizatorach pulsuje żółte światło by kierowcy mogli przyzwyczaić się do nowej organizacji ruchu. Za kilka dni sygnalizacja będzie działać w pełnym cyklu.

W Radzyniu Podlaskim montaż sygnalizacji świetlnej wiąże się z korektą skrzyżowania. Na wlocie od strony Łukowa powstał pas do prawoskrętu, przebudowano chodnik, oświetlenie drogowe oraz kanalizację deszczową. Zdemontowane z tego skrzyżowania aktywne znaki  D-6 (przejście dla pieszych) przeniesione zostaną do dwóch miejscowości leżących przy DK63: Biała i Ulan Majorat.

Również w Niemcach dotychczasowy aktywny znak D-6 zostanie przeniesiony na inne przejście w tej miejscowości a na skrzyżowaniu z drogą powiatową i gminną ustawiona nowa sygnalizacja świetlna.

Od miesiąca działa już sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych w centrum Janowa Lubelskiego na DK74. Tak jak i w pozostałych miejscach piesi wzbudzają ją przyciskiem na słupku.

Koszt prac związanych z ustawieniem sygnalizacji świetlnych wyniesie blisko milion zł. Działania te poprawią bezpieczeństwo ruchu. Skrzyżowanie w Moszczance było jednym z bardziej  niebezpiecznych na sieci dróg zarządzanych przez lubelski oddział GDDKiA . Od początku 2010 do października 2014 roku odnotowano dziesięć wypadków (zginęły trzy osoby a 17 zostało rannych). Na skrzyżowaniu w Radzyniu Podlaskim w tym samym okresie odnotowano trzy wypadki (dziewięć osób rannych), w Niemcach dwa wypadki (jedna osoba zginęła, dwie ranne), a w Janowie Lubelskim pięć wypadków w których obrażenia odniosło pięciu pieszych.
Tematy w artykule: lubelskie bezpieczenstwo

Podobne wiadomości:

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie

Korytarz życia - wysokie mandaty za...

Aktualności 2017-07-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.