mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bezpieczniej na zachodniopomorskich drogach

Bezpieczniej na zachodniopomorskich drogach

Województwo zachodniopomorskie zgłosiło do rządowego Programu Uspokojenia Ruchu na lata 2008-2013 ponad 200 propozycji zmian na drogach, które mają zwiększyć poziom bezpieczeństwa w miejscowościach i miastach regionu.

Bezpieczniej na zachodniopomorskich drogach
Program Uspokajania Ruchu jest kontynuacją realizowanego w latach 2004-2008 Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych na Drogach. W ramach tego przedsięwzięcia w całym kraju zrealizowano wiele inwestycji, które polegały głównie na przebudowie ulic, skrzyżowań, budowie chodników i wprowadzaniu zmian w organizacji ruchu. Na przebudowanych niebezpiecznych odcinkach dróg w kraju, liczba zabitych w wypadkach drogowych zmalała o 91%, a o blisko dwie trzecie zmniejszyła się liczba rannych. Zmalała także liczba samych wypadków, a ilość kolizji spadła o połowę.

Obecnie realizowane będą inwestycje, które obejmie rządowy Program Uspokojenia Ruchu na lata 2008-2013. Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki zakończył już zbieranie zgłoszeń do programu przygotowanego przez Ministerstwo Infrastruktury. Łączna kwota realizacji 205 zadań, mających poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego, zgłoszonych przez województwo, to 374 mln zł. Ministerstwo Infrastruktury prowadzi obecnie rozmowy, na temat wysokości środków przeznaczonych na realizację programu, z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, który współfinansuje program. Dofinansowanie o jakie będą mogli ubiegać się samorządowcy, a także ilość zadań jakie będą mogły być zrealizowane, zależą od kwoty wynegocjowanej przez resort infrastruktury. Dla całego kraju może ona wynieść nawet 250 mln euro.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.