mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bezpieczniej przez nowy most w Brzegu

Bezpieczniej przez nowy most w Brzegu

W Brzegu (województwo opolskie) zakończyła się przebudowa mostu nad kanałem odrzańskim. Polegała ona na rozbiórce starego mostu i wybudowaniu w tym samym miejscu zupełnie nowej konstrukcji. Dzięki przebudowie poprawiło się bezpieczeństwo nie tylko kierowców, ale również rowerzystów i pieszych.

Bezpieczniej przez nowy most w Brzegu
- Przebudową objęty został nie tylko most oraz fragment drogi krajowej 39, w ciągu której on się znajduje - mówi Łukasz Nalewajko z Wydziału BRD i Zarządzania Ruchem w opolskim Oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Przebudowaliśmy skrzyżowanie DK 39 z ulicami Błonie i Plac Drzewny wydzielając pas do skrętu w lewo oraz budując azyl dla pieszych, co znacząco poprawiło bezpieczeństwo pieszych. Z kolei na samym moście wykonany został ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 2,5 metra dzięki czemu rowerzyści nie muszą już korzystać z jezdni.

Inwestycja ruszyła jesienią 2012 roku, a zakończyła się - zgodnie z założonym harmonogramem - w końcu października 2013 roku. Aby przeprowadzić to zadanie bez wprowadzania uciążliwych objazdów, tuż obok starego mostu wybudowany został most tymczasowy wraz z drogą objazdową. Poprowadzono nimi ruch pojazdów, pieszych i rowerzystów. Dopiero po przełożeniu ruchu, co nastąpiło wiosną 2013 roku, wykonawca przystąpił do rozbiórki starej, wysłużonej konstrukcji, a później do budowy nowego obiektu.

Konstrukcję nowego mostu w ciągu DK39 stanowią stalowe łuki wraz z elementami pomostu, na którym ułożona jest żelbetowa płyta. Oprócz budowy samego mostu, przebudową objętych zostało kilkaset metrów drogi krajowej nr 39, która do niego prowadzi. Wzmocnione zostały także brzegi kanału w pobliżu mostu.

Parametry nowego mostu:
szerokość całkowita - 15,82 m
długość całkowita - 62,6 m
- szerokość jezdni - 8 m
- szerokość całkowita chodnika - 3,65 m
- szerokość całkowita pobocza technicznego - 2,0 m
Tematy w artykule: opolskie most

Podobne wiadomości:

Nowy most na Sole w Żywcu już przejezdny

Nowy most na Sole w Żywcu już przejezdny

Polskie drogi 2015-10-15

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.