mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bezpieczniej z Białki do Nowego Targu

Bezpieczniej z Białki do Nowego Targu

Zakończył się pierwszy etap modernizacji drogi wojewódzkiej nr 957 od Białki do Nowego Targu w województwie małopolskim. Całkowita wartość projektu wyniosła niespełna 50 mln zł, w tym dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego stanowiło ponad 32 mln zł.

Bezpieczniej z Białki do Nowego Targu
Wykonawcą zadania było Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe S.A. w Nowym Targu. Prace rozpoczęto 25 lutego 2008 r., a ich zakończenie, połączone z odbiorem technicznym, odbyło się 15 listopada br.

Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 957 polegała na przebudowie 35,7 km nawierzchni jezdni, przebudowie odwodnienia, modernizacji skrzyżowań z drogami powiatowymi i gminnymi (w tym budowa ronda w Zawoi), montażu stalowych barier ochronnych i linowych, wymianie krawężników istniejących chodników, przebudowie odcinków chodników, remoncie przepustów drogowych, budowie lub remoncie zatok autobusowych, wykonaniu oznakowania poziomego i pionowego oraz remoncie murów oporowych w Skawicy i Zawoi.

Bezpośrednim celem zrealizowanego projektu było stworzenie alternatywnego do drogi krajowej nr 47 (Zakopianka) połączenia z Zakopanem, skrócenie czasu przejazdu oraz podniesienie komfortu podróżowania, a także poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu, korzystających z drogi wojewódzkiej nr 957. Olbrzymie znaczenie ma także poprawa jakości połączenia z ciągiem drogowym dróg wojewódzkich nr 958 i 969 oraz ciągiem drogowym dróg krajowych nr 7, 47 i 28.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~Alex 2011-06-03

Minęło już trochę czasu od ostatnich wpisów, ale krakowska dyrekcja nadal śpi.Najgorsze odcinki dalej nie tknięte, nawet dziur nie połatano.Czy ktokolwiek nadzoruje tę drogę? Przecież las wchodzi w drogę, nie wycinane i nie obcinane drzewa w pasie drogowym. Tą drogą idzie cały ruch pielgrzymkowy do Wadowic z południa Europy to skandal tak zarządzać i przynosić wstyd Polsce.Może już nadszedł czas do pozbycia się tych pseudo specjalistów drogowych.

~Obserwator 2011-03-13

Panie Ćiepiela i Dyrekcjo ZDWwKrakowie proszę przejechać się odcinkiem Zubrzyca=Zawoja to jest tylko 3 km wyżej jak Pan przecinał wstęge zakonczenia remontu przecież to o pomste do nieba woła tam NAWET PALCEM NIE JEST DOTKNIĘTE .To ma być alternatywa ZAKOPIANKI?Zróbcie wreszcie coś od początku do końca tak jak sięto robi w cywilizowanym świecie.To jest ważna droga!POZDRAWIAM

~Dexter 2010-12-23

Myślę, że Małopolska Dyrekcja Dróg Wojewódzkich i jej inspektorzy powinni być dawno prześwietleni przez CBA , zbyt dużo tego brakoróbstwa za wielkie pieniądze.

~Olko 2010-12-23

Przeprowadzony remont , jest tylko częściowy. na najgorszych odcinkach (jak z Krowiarek do Zubrzycy) nie zrobiono nic. Remont przeprowadzono skandalicznie jeżeli chodzi o jakość, studzienki od parady a nie deszczu , przerwy na środku drogi pomiędzy pasami (woda i mróz szybko to załatwi) , przed Jabłonką jadąc od Zubrzycy zrobiono gorzej jak było, powstała tralka. Kto potrafi odbierać takie brakoróbstwo????Gdzie te służby i prokuratura???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando