mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bezpieczniej z Białki do Nowego Targu

Bezpieczniej z Białki do Nowego Targu

Zakończył się pierwszy etap modernizacji drogi wojewódzkiej nr 957 od Białki do Nowego Targu w województwie małopolskim. Całkowita wartość projektu wyniosła niespełna 50 mln zł, w tym dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego stanowiło ponad 32 mln zł.

Bezpieczniej z Białki do Nowego Targu
Wykonawcą zadania było Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe S.A. w Nowym Targu. Prace rozpoczęto 25 lutego 2008 r., a ich zakończenie, połączone z odbiorem technicznym, odbyło się 15 listopada br.

Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 957 polegała na przebudowie 35,7 km nawierzchni jezdni, przebudowie odwodnienia, modernizacji skrzyżowań z drogami powiatowymi i gminnymi (w tym budowa ronda w Zawoi), montażu stalowych barier ochronnych i linowych, wymianie krawężników istniejących chodników, przebudowie odcinków chodników, remoncie przepustów drogowych, budowie lub remoncie zatok autobusowych, wykonaniu oznakowania poziomego i pionowego oraz remoncie murów oporowych w Skawicy i Zawoi.

Bezpośrednim celem zrealizowanego projektu było stworzenie alternatywnego do drogi krajowej nr 47 (Zakopianka) połączenia z Zakopanem, skrócenie czasu przejazdu oraz podniesienie komfortu podróżowania, a także poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu, korzystających z drogi wojewódzkiej nr 957. Olbrzymie znaczenie ma także poprawa jakości połączenia z ciągiem drogowym dróg wojewódzkich nr 958 i 969 oraz ciągiem drogowym dróg krajowych nr 7, 47 i 28.

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

~Alex 2011-06-03

Minęło już trochę czasu od ostatnich wpisów, ale krakowska dyrekcja nadal śpi.Najgorsze odcinki dalej nie tknięte, nawet dziur nie połatano.Czy ktokolwiek nadzoruje tę drogę? Przecież las wchodzi w drogę, nie wycinane i nie obcinane drzewa w pasie drogowym. Tą drogą idzie cały ruch pielgrzymkowy do Wadowic z południa Europy to skandal tak zarządzać i przynosić wstyd Polsce.Może już nadszedł czas do pozbycia się tych pseudo specjalistów drogowych.

~Obserwator 2011-03-13

Panie Ćiepiela i Dyrekcjo ZDWwKrakowie proszę przejechać się odcinkiem Zubrzyca=Zawoja to jest tylko 3 km wyżej jak Pan przecinał wstęge zakonczenia remontu przecież to o pomste do nieba woła tam NAWET PALCEM NIE JEST DOTKNIĘTE .To ma być alternatywa ZAKOPIANKI?Zróbcie wreszcie coś od początku do końca tak jak sięto robi w cywilizowanym świecie.To jest ważna droga!POZDRAWIAM

~Dexter 2010-12-23

Myślę, że Małopolska Dyrekcja Dróg Wojewódzkich i jej inspektorzy powinni być dawno prześwietleni przez CBA , zbyt dużo tego brakoróbstwa za wielkie pieniądze.

~Olko 2010-12-23

Przeprowadzony remont , jest tylko częściowy. na najgorszych odcinkach (jak z Krowiarek do Zubrzycy) nie zrobiono nic. Remont przeprowadzono skandalicznie jeżeli chodzi o jakość, studzienki od parady a nie deszczu , przerwy na środku drogi pomiędzy pasami (woda i mróz szybko to załatwi) , przed Jabłonką jadąc od Zubrzycy zrobiono gorzej jak było, powstała tralka. Kto potrafi odbierać takie brakoróbstwo????Gdzie te służby i prokuratura???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech