mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bezpieczny autokar

Bezpieczny autokar

12 czerwca br. odbyła się konferencja prasowa promująca Polskę i bezpieczne podróże po naszym kraju. Spotkanie było częścią trwającej od 2003 roku akcji pod nazwą "Bezpieczny autokar" realizowanej przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Zasadniczym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa podróżowania autokarami po polskich drogach.

Bezpieczny autokar

Akcji towarzyszą wzmożone kontrole drogowe kierowców prowadzone przez GITD szczególnie w czasie wakacji, ferii i długich weekendów. Inspektorzy ITD na bieżąco kontrolują stan szkolnych gimbusów dowożących dzieci do szkół oraz autokary wyjeżdżające na zielone szkoły. Sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny pojazdów, czas pracy kierowców oraz trzeźwość prowadzących pojazd. Działania Inspektorów ITD polegają także na wręczaniu turystom i kierowcom specjalnych ulotek informacyjnych określających jak powinien wyglądać bezpieczny autokar. 

Na konferencji prasowej zorganizowanej w resorcie transportu zaprezentowano plakat promujący Polskę i bezpieczne podróże autokarowe po kraju. Uroczystego odsłonięcia plakatu dokonała aktualnie panująca Miss World 2005 Unnur Birna Vilhjalmsdottir. Plakat ma zachęcać turystów do zwiedzania kraju masowymi środkami transportu m.in. autobusami.

Przeczytaj także:

Najczęstsze przyczyny wypadków drogowych (2006-06-05)

Finansowanie bezpieczeństwa (2006-04-20)

Program poprawy bezpieczeństwa na drogach (2006-02-10)

Tematy w artykule: projekty drogowe

Podobne wiadomości:

Najczęstsze przyczyny wypadków drogowych

Najczęstsze przyczyny wypadków drogowych

Aktualności 2006-06-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu
Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu
Japoński producent zabiera do Genewy Yarisa GRMN, czyli najostrzejszą odmianę małego hatchbacka przygotowaną przez specjalistów z Gazoo Racing. Trzydrzwiowa wersja ma pod maską silnik o mocy 210 KM.
Odgadnij model Odgadnij model