mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bezpłatna obwodnica dla Torunia

Bezpłatna obwodnica dla Torunia

W Toruniu i okolicach ruszyła wielka akcja składania podpisów pod petycją o bezpłatną obwodnicę autostradową dla Torunia.

Bezpłatna obwodnica dla Torunia
Od tego, czy będąca częścią budowanej A1 obwodnica Torunia będzie otwarta, czy też trzeba będzie za przejazd nią zapłacić, zależy, na ile zakończenie inwestycji na kujawsko-pomorskim odcinku autostrady przyczyni się do rozładowania korków i poprawienia płynności ruchu w mieście.

- Toruń, jak każde duże miasto, do tego obciążone tranzytem, ma prawo do bezpłatnej obwodnicy. Sam też będę namawiał ministra Cezarego Grabarczyka do wydania zgody na odstąpienie od opłat za przejazd dziesięciokilometrowym odcinkiem A1 między Lubiczem a Czerniewicami – powiedział marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

~ghj 2011-06-06

jak chcą robić płatną ,to niech wybudują od nowa, anie budują na istniejącej... cfaniaki fuj

~AMIGOz 2011-05-19

Problemy są dwa: 1. budują autostradę na istniejącej obwodnicy... po której dziś jeździ sporo samochodów. Jak ją zamkną spora część z tych pojazdów pójdzie przez jedyny most w Toruniu... 2. brak możliwości wjazdu do Torunia za Wisłą (jadąc od Gdańska) - dziś jest tam zjazd. I teraz najlepsze - autostrada będzie przebiegać wzdłuż Torunia i będzie tylko jeden wjazd/zjazd. Gdzie się tak buduje w Europie?

Jotgie 2011-05-18

Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, że jadę Gdańska do Katowic a na autostradowej obwodnicy Torunia spotykam "mamuśkę", odwożącą dziecko pod opiekę do następnego zjazdu i na dodatek zaspaną, jadącą max 80 km/godz. po 2-pasmowej autostradzie! Obwodnice dużych miast na dzień dzisiejszy nie są do statusu AUTOSTRADOWEJ OBWODNICY po prostu dostosowane! Nawet katowicki odcinek A4. Dlatego jestem stanowczo PRZECIW!

~m 2011-05-18

obserwator - populistów takich jak ty także jest wielu. nie pomyślałeś o tym, że ten kraj jest biedny? kto ma zasponsorować te wszystkie drogi? może ty skoroś taki kozak?

~obserwator 2011-05-18

Płatne obwodnice, no to kogoś fantazja poniosła. :) Dużo tych kolesi dużo, trzeba te wszystkie mordy wyżywić za coś...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy most w Warszawie za trzy lata
Nowy most w Warszawie za trzy lata
W ciągu trzech lat stolica wzbogaci się o kolejną przeprawę przez Wisłę. Nowy most będzie miał 1,5 km długości i po trzy pasy w każdym kierunku. Połączy Wilanów z Wawrem.