mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bezpłatne obwodnice

Bezpłatne obwodnice

Podczas wizyty w stolicy Dolnego Śląska premier Donald Tusk zadeklarował, że wszystkie obwodnice, także te budowane w ciągu autostrad, mające odciążyć ruch w dużych miastach powinny być bezpłatne. Jedna z nich - Autostradowa Obwodnica Wrocławia powstanie w czerwcu 2011 roku.

Bezpłatne obwodnice
Premier obejrzał część budowanej Autostradowej Obwodnicy Wrocławia w pobliżu wrocławskiego Portu Lotniczego. Prace na tym odcinku zakończą się najprawdopodobniej do końca tego roku.  Dzięki Autostradowej Obwodnicy Wrocławia odciążone zostaną centralne arterie stolicy Dolnego Śląska, a ruch tranzytowy nie będzie przeprowadzony przez centrum miasta. Docelowo AOW będzie miała 36 km długości zostanie połączona z trasami S8 na Warszawę oraz S5 w kierunku Poznania. Całość inwestycji ma zostać zakończona w czerwcu 2011 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 381 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Opancerzone Audi dla premiera Izraela

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~domek 2010-11-19

Zgadzam się z "kierowcą" - w naszym kraju obciążenia publicznoprawne są na tak wysokim poziomie, że wprowadzenie opłat za jakiekolwiek drogi publiczne zakrawa na kpinę. W efekcie z płatnych autostrad korzysta paru biznesmenów, którzy taką opłatę "wrzucają w koszta" oraz paru urzędników, którzy płacą z służbowych (czytaj: naszych) pieniędzy. Takie są realia. Kto nie wierzy - zapraszam na DK 92 odcinek Pniewy - Poznań (dawna DK 2), która z założenia miała być zaledwie drogą alternatywną dla płatnej autostrady A2 Nowy Tomyśl - Poznań. Jeździłem tą drogą przed wybudowaniem autostrady i po jej oddaniu do ruchu. Zapewniam Was, że ruch wcale się nie zmnieszył. A tym samym droga jest tam samo niebezpieczna jak była (o czym świadczą statystyki policyjne). Za to na autostradzie coś jakby pustawo... Czasami zastanawiam się, czy my budujemy autostrady dla ludzi, czy na pokaz? Pozdrawiam.

~real 2010-11-18

A ty gdanszczanin z Tworek czyją jesteś dzw... chyba Jaro

~kierowca 2010-11-18

No siknę za chwilę - zadeklarował że POWINNY być bezpłatne - wszystkie dorgi powinny być już bez dodatkowych opłat - zdziera 90% ceny paliwa w podatkach i śmie mówić o łaskawie bezpłatnych odcinkach ??? Pytanie - dlaczego w takich krajach jak Wielka Brytania, Niemcy, Szwajcaria, Austria, Holandia, Belgia, Szwecja, Czechy wszystkie drogi są bez dodatkowych opłat lub nie stanowiących zbytniego obciążenia dla zwykłego obywatela ? Dlaczego wmawia nam się biorąc miliardy z podatków od paliwa że jeszcze muszę płacić 12 zł za 50 km autostrady (gdzie są dwa pasy i już teraz widać że w wielu miejscach powinny być trzy ?) Czy w w/w krajach chodzi o koszty utrzymania czy może żeby ludzie się nie zabijali na zwykłych dorgach oszczędzając parę złotych (euro, frnaków, itp.) a w efekcie generując dla państwa znacznie więsze koszty i problemy ? Czy ktoś myśli w tym kraju ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.