mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bezpłatne obwodnice

Bezpłatne obwodnice

Podczas wizyty w stolicy Dolnego Śląska premier Donald Tusk zadeklarował, że wszystkie obwodnice, także te budowane w ciągu autostrad, mające odciążyć ruch w dużych miastach powinny być bezpłatne. Jedna z nich - Autostradowa Obwodnica Wrocławia powstanie w czerwcu 2011 roku.

Bezpłatne obwodnice
Premier obejrzał część budowanej Autostradowej Obwodnicy Wrocławia w pobliżu wrocławskiego Portu Lotniczego. Prace na tym odcinku zakończą się najprawdopodobniej do końca tego roku.  Dzięki Autostradowej Obwodnicy Wrocławia odciążone zostaną centralne arterie stolicy Dolnego Śląska, a ruch tranzytowy nie będzie przeprowadzony przez centrum miasta. Docelowo AOW będzie miała 36 km długości zostanie połączona z trasami S8 na Warszawę oraz S5 w kierunku Poznania. Całość inwestycji ma zostać zakończona w czerwcu 2011 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 409 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~domek 2010-11-19

Zgadzam się z "kierowcą" - w naszym kraju obciążenia publicznoprawne są na tak wysokim poziomie, że wprowadzenie opłat za jakiekolwiek drogi publiczne zakrawa na kpinę. W efekcie z płatnych autostrad korzysta paru biznesmenów, którzy taką opłatę "wrzucają w koszta" oraz paru urzędników, którzy płacą z służbowych (czytaj: naszych) pieniędzy. Takie są realia. Kto nie wierzy - zapraszam na DK 92 odcinek Pniewy - Poznań (dawna DK 2), która z założenia miała być zaledwie drogą alternatywną dla płatnej autostrady A2 Nowy Tomyśl - Poznań. Jeździłem tą drogą przed wybudowaniem autostrady i po jej oddaniu do ruchu. Zapewniam Was, że ruch wcale się nie zmnieszył. A tym samym droga jest tam samo niebezpieczna jak była (o czym świadczą statystyki policyjne). Za to na autostradzie coś jakby pustawo... Czasami zastanawiam się, czy my budujemy autostrady dla ludzi, czy na pokaz? Pozdrawiam.

~real 2010-11-18

A ty gdanszczanin z Tworek czyją jesteś dzw... chyba Jaro

~kierowca 2010-11-18

No siknę za chwilę - zadeklarował że POWINNY być bezpłatne - wszystkie dorgi powinny być już bez dodatkowych opłat - zdziera 90% ceny paliwa w podatkach i śmie mówić o łaskawie bezpłatnych odcinkach ??? Pytanie - dlaczego w takich krajach jak Wielka Brytania, Niemcy, Szwajcaria, Austria, Holandia, Belgia, Szwecja, Czechy wszystkie drogi są bez dodatkowych opłat lub nie stanowiących zbytniego obciążenia dla zwykłego obywatela ? Dlaczego wmawia nam się biorąc miliardy z podatków od paliwa że jeszcze muszę płacić 12 zł za 50 km autostrady (gdzie są dwa pasy i już teraz widać że w wielu miejscach powinny być trzy ?) Czy w w/w krajach chodzi o koszty utrzymania czy może żeby ludzie się nie zabijali na zwykłych dorgach oszczędzając parę złotych (euro, frnaków, itp.) a w efekcie generując dla państwa znacznie więsze koszty i problemy ? Czy ktoś myśli w tym kraju ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.