mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bezprawny pobór opłat?

Bezprawny pobór opłat?

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta wszczął postępowanie mające wyjaśnić, czy spółka Autostrada Wielkopolska, będąca koncesjonariuszem autostrady A-2, mogła pobierać pełną opłatę za przejazd autostradą, na której trwały prace remontowe.

Bezprawny pobór opłat?
Spółka Autostrada Wielkopolska posiada koncesję na budowę i eksploatację płatnej autostrady A-2, na odcinku Konin – Nowy Tomyśl i ma wyłączne prawo pobierania opłat za przejazd tą drogą. Od czerwca do listopada 2007 roku na autostradzie prowadzone były prace remontowe, co wiązało się z czasowym wyłączeniem dla ruchu niektórych odcinków poszczególnych pasów ruchu, czy jezdni. Powodowało to wydłużenie się czasu podróży autostradą, jednak koncesjonariusz pobierał od kierowców pełną opłatę za przejazd.

Do UOKiK wpłynęła skarga dotycząca żądania od kierowców pełnej stawki opłat za przejazd drogą w czasie remontu. W lutym 2008 roku wszczęto postępowanie antymonopolowe, które rozstrzygnie czy przedsiębiorca nie nadużył swojej pozycji poprzez narzucanie kierowcom nieuczciwych cen za przejazd odcinkiem, który nie spełniał standardów autostrady. Zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów postępowanie powinno się zakończyć w ciągu pięciu miesięcy. W przypadku potwierdzenia się zarzutów, Prezes UOKiK może nałożyć na spółkę Autostrada Wielkopolska karę w wysokości do 10 procent ubiegłorocznego przychodu.

Nie jest to jedyne postępowanie w sprawie narzucania konsumentom opłat za przejazd remontowanym odcinkiem autostrady. UOKiK bada również czy spółka Stalexport Autostrada Małopolska, będąca koncesjonariuszem autostrady A-4, nie naruszyła w ten sposób prawa.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Mercedes klasy C i Audi A4 – Równaj w górę!

auto motor i sport 0000-00-00

Wraz z postępem walka klasowa się zaostrza. W ostatnich dwunastu miesiącach dwie wielkie premiery - Mercedes klasy C i Audi A4. W porównaniu wersje z najbardziej popularnymi silnikami Diesla.

Audi A4 – Z genem brawury

auto motor i sport 0000-00-00

Do A4 Audi przyłożyło się szczególnie starannie, serwując mu ekstradawkę nowej techniki. Cel jest jasny - nowe auto ma być prymusem w wyższych sferach klasy średniej. W teście - model ze 160-konnym silnikiem 1.8 TFSI.

Komentuj:

~Remek 2008-02-19

Co innego, gdy autostradę remontuje się raz na kilkadziesiąt/kilkanaście lat, a co innego gdy jest regularnie w remoncie nasz Demokratyczny bywalcu światowy...

~bywalec 2008-02-18

istnieją drogi alternatywne, droga wolna. Każdy ma prawo wyboru. jakby się państwo ruszyło za granicę, to WSZĘDZIE tam, gdzie pobierane były opłaty wcześniej, a trwa remont, opłaty pobierane są nadal - i to nawet przez wiele lat - przykładem autostrada z Insbrucku na południe na Brenner, płatna dodatkowo pomimo winiet w Austrii. wołanie o brak opłat to czysta w Was żywa komuna, przykro mi...

~Remek 2008-02-18

Obie spółki nie miały prawa pobierać pełnych opłat...

~Leon 2008-02-18

To może kucharz sprzeda nam niedogotowane jedzenie.Tłumacząc że jego kuchnia jest właśnie w remoncie.I zarząda za to zapłaty.Prawda że idiotyczne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando