mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Biała Podlaska czeka na węzeł

Biała Podlaska czeka na węzeł

Już za kilka miesięcy zakończą się prace związane z budową nowego bezkolizyjnego węzła na obwodnicy Białej Podlaskiej w ciągu drogi krajowej nr 2. Tym samym rozwiązany zostanie problem jednego z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań na tej trasie.

Biała Podlaska czeka na węzeł
Droga krajowa nr 2 biegnąca ze Świecka przez Warszawę do Terespola, stanowi część trasy E30. Przez ten ważny transeuropejski szlak komunikacyjny łączący wschód z zachodem, codzienne przejeżdża tysiące pojazdów. Głównie samochodów ciężarowych. Ruch tranzytowy przeplata się z lokalnym, a to zmniejsza bezpieczeństwo.

Poprawę sytuacji na prawie 100 km odcinku pomiędzy Siedlcami i Terespolem, ma przynieść przebudowa drogi. Zadanie, o łącznej wartości 392,3 mln zł, podzielono na cztery mniejsze etapy. Trzy z nich już zakończono, a prace trwają jeszcze przy budowie ostatniego 11 km odcinka stanowiącego obwodnicę Białej Podlaskiej. Wartość tego zadania wynosi 176 mln zł.

Obecnie trwają prace przy zbrojeniu płyty roboczej na moście. Mrozy i opady śniegu nie przeszkadzają we wbijaniu pali pod konstrukcję wiaduktu nad najbardziej niebezpiecznym skrzyżowaniem na trasie obwodnicy Białej Podlaskiej z drogą prowadzącą do Janowa Podlaskiego. W tym miejscu, pomimo sygnalizacji ostrzegawczej, wielokrotnie dochodziło do niebezpiecznych wypadków. Bezkolizyjny węzeł, z którego będzie można skorzystać przed końcem roku, rozwiąże ten problem.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~Hellboy 2009-03-03

Owszem miasto bardzo cieszy się z tego że będziemy mieć węzeł ale mogliście jeszcze dorzucić wątek dlaczego wszystkie inne skrzyżowania dróg lokalnych z obwodnicą pozostaną w tym samym kształcie?Nie można by przerobić ich chociaż na ronda?To pytanie kieruję do GDDKIA Lublin

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa
Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa
Samochody z Sant Agata Bolognese mają ognisty temperament. Dosłownie. Lamborghini dołącza do „ekskluzywnego” grona, gdzie do tej pory brylowało Porsche 911 GT3 RS i Ferrari 458 Italia.