mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Biała Podlaska czeka na węzeł

Biała Podlaska czeka na węzeł

Już za kilka miesięcy zakończą się prace związane z budową nowego bezkolizyjnego węzła na obwodnicy Białej Podlaskiej w ciągu drogi krajowej nr 2. Tym samym rozwiązany zostanie problem jednego z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań na tej trasie.

Biała Podlaska czeka na węzeł
Droga krajowa nr 2 biegnąca ze Świecka przez Warszawę do Terespola, stanowi część trasy E30. Przez ten ważny transeuropejski szlak komunikacyjny łączący wschód z zachodem, codzienne przejeżdża tysiące pojazdów. Głównie samochodów ciężarowych. Ruch tranzytowy przeplata się z lokalnym, a to zmniejsza bezpieczeństwo.

Poprawę sytuacji na prawie 100 km odcinku pomiędzy Siedlcami i Terespolem, ma przynieść przebudowa drogi. Zadanie, o łącznej wartości 392,3 mln zł, podzielono na cztery mniejsze etapy. Trzy z nich już zakończono, a prace trwają jeszcze przy budowie ostatniego 11 km odcinka stanowiącego obwodnicę Białej Podlaskiej. Wartość tego zadania wynosi 176 mln zł.

Obecnie trwają prace przy zbrojeniu płyty roboczej na moście. Mrozy i opady śniegu nie przeszkadzają we wbijaniu pali pod konstrukcję wiaduktu nad najbardziej niebezpiecznym skrzyżowaniem na trasie obwodnicy Białej Podlaskiej z drogą prowadzącą do Janowa Podlaskiego. W tym miejscu, pomimo sygnalizacji ostrzegawczej, wielokrotnie dochodziło do niebezpiecznych wypadków. Bezkolizyjny węzeł, z którego będzie można skorzystać przed końcem roku, rozwiąże ten problem.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Komentuj:

~Hellboy 2009-03-03

Owszem miasto bardzo cieszy się z tego że będziemy mieć węzeł ale mogliście jeszcze dorzucić wątek dlaczego wszystkie inne skrzyżowania dróg lokalnych z obwodnicą pozostaną w tym samym kształcie?Nie można by przerobić ich chociaż na ronda?To pytanie kieruję do GDDKIA Lublin

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.