Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Białobrzegi - Grójec dopiero na gwiazdkę

Białobrzegi - Grójec dopiero na gwiazdkę

Ekspresową siódemką na trasie Białobrzegi – Grójec kierowcy pojadą nie wcześniej niż przed Świętami Bożego Narodzenia. Opóźnienie jest wynikiem długiego etapu przejmowania terenów pod inwestycję.

Białobrzegi - Grójec dopiero na gwiazdkę
Wykonawca: konsorcjum spółek Drogbud Podkarpacki Holding Budowy Dróg sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Inżynieryjne IMB – Podbeskidzie sp. z o.o., zakończyło właśnie prace podstawowe na 18-kilometrowym odcinku, objętym przebudową do parametrów trasy ekspresowej. Termin zakończenia prac podstawowych przewidziany był początkowo na połowę czerwca. Jednak z powodu przedłużających się procedur przejmowania terenu pod inwestycję został przesunięty na 15 listopada.

Na początku grudnia zostanie złożony wniosek o wydanie pozwolenia na użytkowanie drogi, jednocześnie zostanie przeprowadzony jej odbiór. Ekspresówka powinna być otwarta dla kierowców jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia – poinformowała Gazetę Wyborczą Małgorzata Tarnowska, rzecznik warszawskiego oddziału GDDKiA..

Przebudowa odcinka siódemki Białobrzegi - Grójec  obejmuje m.in. budowę drugiej jezdni, dziewięciu mostów, sześciu wiaduktów, sześciu kładek dla pieszych i 24 przepustów dla zwierząt. Koszt zadania to ponad 494 mln zł.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~GTi-6 2009-12-16

Jeżdżę ta trasą kilkanaście razy w roku z Warszawy do Kielc. Przyznam, że od dawna czekam na otwarcie tego odcinka miedzy Grójcem a Białobrzegami. Gdy zapowiadano uroczyste otwarcie 15 listopada, tak zaplanowałem podróż żeby "przejechać się" nowym odcinkiem S7. Przejechałem się i to dosłownie. Nie było żadnej informacji, że odcinek nie zostanie otwarty. Teraz zapowiadają, że przed świętami go otworzą. Nie chciałbym byc złym prorokiem. Po świętach się odezwę, jak się sprawy mają.

~Jacek K 2009-11-18

Ciekawe kto poniesie konsekwencje finansowe i personalne za ten stan rzeczy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bugatti Chiron – prędkość maksymalna
Bugatti Chiron – prędkość maksymalna
Kilka lat temu niesamowite wrażenie robiła prędkość maksymalna 420 km/h w Bugatti Veyron. Odkąd francuski producent pokazał model Chiron, wszyscy zastanawiają się, jak szybko jest w stanie pojechać.