mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Białostockie drogi do biznesu

Białostockie drogi do biznesu

Ponad 13,5 mln zł przeznaczy miasto Białystok na budowę i przebudowę trzech pierwszych ulic w powstającym Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym. Inwestycja będzie dofinansowana ze środków unijnych w ramach programu "Rozwój Polski Wschodniej".

Białostockie drogi do biznesu
Białostocki ratusz właśnie ogłosił pierwszy z kilku przetargów na roboty drogowe związane z utworzeniem parku. Jak poinformował Janusz Ostrowski, dyrektor departamentu inwestycji Urzędu Miejskiego w Białymstoku, budowa dróg powinna rozpocząć się w październiku. 1 km drogi zostanie rozbudowany, a kolejne 1,5 km powstanie na wyznaczonych odcinkach trzech ulic wraz z infrastrukturą wodno-kanalizacyjną i oświetleniem.

Budowa parku jest jednym z największych projektów, które zostaną zrealizowane dzięki funduszom z programu "Rozwój Polski Wschodniej" w Białymstoku. Jego wartość opiewa na 140 mln zł - z czego 85% stanowi dotacja z UE. Ok. 50-60 mln zł z tej kwoty miasto przeznaczy na wybudowanie dróg, z pozostałych środków zaś zostanie sfinansowana budowa obiektów.

Podobne wiadomości:

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

Polskie drogi 2016-04-20

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Komentuj:

~mm 2009-08-27

??? 2,5 km drogi i po co ten wpis? Nie wiem śmiać sie czy płakać.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.