mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Białostockie drogi do biznesu

Białostockie drogi do biznesu

Ponad 13,5 mln zł przeznaczy miasto Białystok na budowę i przebudowę trzech pierwszych ulic w powstającym Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym. Inwestycja będzie dofinansowana ze środków unijnych w ramach programu "Rozwój Polski Wschodniej".

Białostockie drogi do biznesu
Białostocki ratusz właśnie ogłosił pierwszy z kilku przetargów na roboty drogowe związane z utworzeniem parku. Jak poinformował Janusz Ostrowski, dyrektor departamentu inwestycji Urzędu Miejskiego w Białymstoku, budowa dróg powinna rozpocząć się w październiku. 1 km drogi zostanie rozbudowany, a kolejne 1,5 km powstanie na wyznaczonych odcinkach trzech ulic wraz z infrastrukturą wodno-kanalizacyjną i oświetleniem.

Budowa parku jest jednym z największych projektów, które zostaną zrealizowane dzięki funduszom z programu "Rozwój Polski Wschodniej" w Białymstoku. Jego wartość opiewa na 140 mln zł - z czego 85% stanowi dotacja z UE. Ok. 50-60 mln zł z tej kwoty miasto przeznaczy na wybudowanie dróg, z pozostałych środków zaś zostanie sfinansowana budowa obiektów.

Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

Polskie drogi 2016-04-20

Komentuj:

~mm 2009-08-27

??? 2,5 km drogi i po co ten wpis? Nie wiem śmiać sie czy płakać.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech